Reklama

Po vode v tichu a bez skákania na vlnách? Dnes je možné všetko

Zdroj | Vessev
Michal Sobek
Zdroj | Vessev
Zdroj | Vessev

Elektrifikácia klasických dopravných prostriedkov neustále prebieha, pričom v tomto najnovšom prípade zasiahla loď s modernými líniami. Privítajte model Vessev VS-9.

Spoločnosť Vessev, predtým známa ako Seachange, cieli na stavbu lodí, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Pred niekoľkými rokmi ju založila dvojica, ktorá pracovala aj v spoločnosti Apple.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vessev bol založený v Aucklande na Novom Zélande, kde v súčasnosti pôsobí a vykonáva námorné skúšky svojich pripravovaných modelov.

Sme v najskoršom štádiu globálneho prechodu na udržateľné využívanie energie. Naše partnerstvo s NetZero Maritime je jedným z najsilnejších na svete pri urýchľovaní zavádzania nových technológií. Na svete je dnes 33 miliónov plavidiel, pričom udržateľné plavidlá predstavujú najmenší zlomok.
Zdroj | Vessev

Dizajn nie je navrhnutý len tak náhodne, ale výrobca sa tu snažil o čo najvyššiu efektivitu. Dĺžka tejto elektrickej lode je 8,95 metra, šírka 3,1 metra a hmotnosť je 3 100 gramov, pričom sa dnu zmestí dokopy až 11 ľudí.

Model VS-9 bol navrhnutý s použitím najmodernejšej technológie fóliovania. Tá nielenže umožňuje lodi cestovať ďalej na jedno nabitie v dôsledku menšieho dopadu vĺn, ale tiež poskytuje plynulejšiu a tichú jazdu pre cestujúcich.

Pozrite si

Kamión budúcnosti má byť stále na naftu?! To naozaj?

Maximálna rýchlosť je aktuálne 25 uzlov (46 km/h) a na jedno nabitie by mala prejsť približne 95 kilometrov, pričom sa nabije z akejkoľvek prístavnej zásuvky AC nabíjaním s maximálnym výkonom 22 kW, v prípade DC nabíjania je to až 90 kW.

Vessev chce získať certifikáciu už koncom tohto roka. Spoločnosť stihla už prezradiť do budúcna svoje plány, a to také, že už pracuje na modeli pre až 100 ľudí s názvom VS-18. Bližšie podrobnosti však nešpecifikovala.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.