Reklama

Plne bezdrôtové slúchadlá Sony WF-1000XM3 chcú konkurovať Apple AirPods

Zdroj | Sony
Michal Spiegel
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Názvy Sony produktov boli vždy „pútavé“ a výnimkou nie sú ani nové plne bezdrôtové slúchadlá Sony WF-1000XM3, ktoré ponúkajú tlmenie okolitých hlukov.

https://www.youtube.com/watch?v=Vu36eoC50i0&t=37s

Táto funkcia má samozrejme svoje pre a proti. V prípade, že slúchadlá využívate na cestách v MHD alebo doma, tak to nie je problém. V prípade, že sa presúvate peši po meste alebo ich chcete využiť pri športovaní, môže ísť o nebezpečnú kombináciu kvôli autám. Funkcia potláčania hluku sa našťastie dá vypnúť, čím sa ušetrí energia.

O blokovanie hluku sa stará čip HD QN1e. Slúchadlá vraj dokážu zachytiť a utlmiť dunivý zvuk v lietadle, okolitý rozhovor či zvuky z hlučnej dopravy.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Cenovo dostupné slúchadla s potlačením okolitého hluku a extra basami? Sony!

Slúchadlá disponujú Sense enginom, ktorý si viete v aplikácii nastaviť, aby ste počuli konkrétne okolité hluky ako napríklad oznámenia či spomínané autá.

Po dizajnovej stránke sú slúchadlá Sony WF-1000XM prémiovým modelom, ktorý je na rozdiel od konkurencie o niečo drahší. Slúchadlá od Japoncov samozrejme sľubujú prvotriedny zvuk, na ktorý sme u Sony zvyknutí. Postará sa oň aj technológia Digital Sound Enhancement Engine HX.

Zdroj | Sony

Na bezdrôtové počúvanie hudby bude slúžiť technológia Bluetooth spolu s čipom, ktorý prehráva zvuky do oboch uší súčasne. Tak vraj vznikne oveľa lepší zážitok, ktorý oceníte napríklad pri pozeraní filmov a videí so slúchadlami. Zároveň, vďaka zabudovanej anténe má byť signál dostatočne silný, aby nedošlo k neželaným prerušeniam ako to pri bezdrôtovom počúvaní hudby býva zvykom.

Výdrž batérie je 6 hodín na jedno nabitie a prenosná krabička ponúkne dodatočné 3 nabitia. Znamená to, že na jedno nabitie aj s krabičkou vydržia slúchadla dokopy 24 hodín. Pri vypnutej funkcii potláčania hluku sľubujú 8-hodinovú výdrž a spolu s krabičkou 32-hodinovú výdrž. Vďaka funkcii rýchlo-nabíjania stačí 10-minútové nabitie, aby slúchadlá vydržali 90 minút.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Skullcandy Indy – plne bezdrôtové slúchadlá za polovičnú cenu Apple AirPods

Zaujímavosťou slúchadiel sú inteligentné funkcie. Ak sa napríklad chcete s niekým rozprávať, stačí priložiť prst k slúchadlám, čím ich automaticky stíšite.

Ak vás slúchadlá Sony WF-1000XM zaujali, dostupné budú v striebornom a čiernom farebnom spracovaní za 229 dolárov. Pre porovnanie, Apple AirPods stoja o cca 50 dolárov menej, podobne ako ostatná konkurencia bezdrôtových slúchadiel. Na druhej strane slúchadlá od Sony ponúkajú dlhšiu výdrž batérie a tiež technológiu potláčania hluku.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

https://www.youtube.com/watch?v=lZ5FUkKBDqs

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.