Reklama

Philips OLED+908 ponúkne nový META OLED panel, čím sa líši od toho doterajšieho?

Zdroj | TP Vision
Zdroj | TP Vision
Stanislav Vinc
Zdroj | TP Vision
Zdroj | TP Vision

Spoločnosť TP Vision predstavila svetu novú generáciu svojich televízorov, na vrchole ktorých stojí vlajková loď OLED+908. Na trh sa dostane na jeseň a k dispozícii bude v 55″, 65″ aj 77″ verzii, pri ktorých sa možno tešiť na viacero noviniek.

Tou hlavnou je jednoznačne použitie nového panelu META OLED, ktorú dodávateľské LG označuje ako 3. generáciu OLED panelov. Oproti 2. generácii panelov s EX technológiou má ísť o poriadny skok vpred v kvalite pri zachovaní vernosti obrazu.

Tretia generácia OLED panelu s technológiou META stavia na 2. generácii, ktorá už sama o sebe posúvala pôvodnú OLED technológiu vpred pomocou deutéria a softvérových algoritmov. K týmto technológiám sa v 3. generácii pridáva nová vrstva Micro Lens Array a algoritmus META na zvýšenie jasu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Maximálny svetelný výkon týchto televízorov tak stúpa o 70 % na úroveň 2 100 nitov. Philips pri nových televízorov zároveň dosiahol lepšiu energetickú účinnosť, k čomu sa pridáva aj rozšírenie pozorovacích uhlov. Podľa technických špecifikácií LG by si mal obraz zachovávať kvalitu v rámci až 160º.

Pozrite si

Farebnú svetelnú šou od Philipsu si už užijete aj s televízormi Samsung

Philips OLED+908 bude ďalej s jasom, gamou a farebnou odozvou pracovať v reálnom čase vďaka vylepšenej verzii V2 Ambient Intelligence, ktorá je súčasťou procesora P5 AI 7. generácie. Televízor si tak bude schopný upravovať tieto nastavenia na základe okolitých svetelných podmienok. Vidieť to bude možné najviac v bielych scénach, ktorých teplota bude odpovedať osvetleniu v miestnosti.

Samozrejmosťou pri vlajkovom OLED televízore od Philipsu bude aj integrované ozvučenie od Bowers & Wilkins a to v 3.1-kanálovej zostave s výkonom 80 W. Vykresľovať ho bude šestica reproduktorov vpredu, ktoré sa postarajú o čisté vykreslenie dialógov, zatiaľ čo hlboké basy bude mať pod palcom subwoofer podporovaný štyrmi pasívnymi žiaričmi namontovaný vzadu.

Obrazový zážitok z nového panelu už tradične doplní dynamické farebné podsvietenie, ktoré sa v tomto modeli objavuje v 3-strannej verzii Next Gen Ambilight. Podobne ako všetky Ambilight televízory OLED v roku 2023, aj model OLED+908 už bude postavený na novom operačnom systéme Google TV.

Poslednou kľúčovou novinkou novej vlajky bude vylepšený diaľkový ovládač. Philips pri ňom tentokrát vymieňa vymeniteľné batérie za vstavanú, ktorú bude možné nabíjať prostredníctvom USB-C. V ovládači bude tiež zabudovaný pohybový senzor, ktorý bude slúžiť na automatické zapnutie podsvietenia po jeho zodvihnutí, zatiaľ čo skratka „123“ na ňom poslúži na zapnutie a vypnutie podsvietenia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.