Reklama

Farebnú svetelnú šou od Philipsu si už užijete aj s televízormi Samsung

Zdroj | Signify
Stanislav Vinc
Zdroj | Signify
Zdroj | Signify

Farebné podsvietenie Ambilight je jednou z najobľúbenejších funkcií v televízoroch značky Philips, minimálne u nás v redakcii. Ak máte navyše doma aj smart žiarovky Philips Hue, vzájomne ste si ich mohli spárovať a svetelné efekty reagujúce na dianie v TV ste si mohli rozšíriť do celej miestnosti.

Konkurenčné televízory zatiaľ oficiálne farebné podsvietenie neponúkajú, no televízory Samsung sa ako prvé televízory inej značky dočkajú aspoň možnosti synchronizácie so žiarovkami Hue. Nebude to však lacné.

Zdroj | Signify
Obsah pokračuje pod reklamou

Philips priniesol možnosť prepojenia televízora so žiarovkami Hue už v minulosti prostredníctvom krabičky Philips Hue Play HDMI Sync Box. Toto riešenie však má svoj háčik. Okrem toho, že stojí takmer tristo eur, prostredníctvom HDMI kvôli ochrane autorských práv nedokáže synchronizovať svetlá s niektorými službami ako napr. Disney+ či Netflix.

Na výstavu CES 2023 preto Signify, spoločnosť zastrešujúca svietidlá značky Philips Hue, priniesla oveľa elegantnejšie riešenie – softvérové. Ide o aplikáciu Philips Hue Sync TV, ktorá je už aktuálne dostupná pre všetky 60 a 120 Hz televízory Samsung vydané od roku 2022. Na rozdiel od fyzického zariadenia navyše podporuje aj predtým nepodporované aplikácie, resp. streamovacie služby.

Pokiaľ by ste čakali, že absenciou hardvéru cena za synchronizáciu televízora so smart svetlami razantne klesne, sklameme vás. Philips si za toto riešenie pýta 129,99 eur. Ak navyše ešte ekosystém svietidiel Philips Hue doma nemáte, pripočítajte si k tomu cenu na samotné svetlá, ale aj centrálnu jednotku Hue Bridge, bez ktorej sa tento ekosystém nezaobíde.

Nalepením smart LED pásikov Philips Hue na zadnú stranu televízorov Samsung si takýmto spôsobom môžete doma vytvoriť alternatívu k spomínanému podsvieteniu Ambilight. Problémom však je, že na trhu nájdete aj výrazne lacnejšie riešenia, ktoré sú navyše vďaka využitiu malej kamery namierenej na obrazovku kompatibilné so všetkými značkami televízorov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.