Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Philips Hue LightStrip - svetelný LED pás už aj do záhrady

Philips Hue LightStrip - svetelný LED pás už aj do záhrady
Zdroj | Philips
Viktor Šmidák
Philips Hue LightStrip - svetelný LED pás už aj do záhrady
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

Spoločnosť Philips už vo svojom portfóliu má LED pás Philips Hue LightStrip, no nového svetelného hada s totožným názvom už bude možné kúpiť aj do záhrady. Je totiž odolný voči vode.

Holandský výrobca elektroniky začal s inteligentnými svietidlami do domácnosti medzi prvými a doteraz patrí medzi špičku v tejto oblasti. Presvedčiť sme sa o tom mohli aj my pri testovaní smart žiaroviek či pri prenosnom svietidle Philips Hue Go.

Philips si ale uvedomuje aj to, že inteligentné svetlá by používatelia uvítali aj vonku. Philips Hue séria pre outdorové využitie preto prišla v marci tohto roka. Už vtedy sme spomínali aj to, Hue LED pásy určené pre exteriér by mohli prísť už čoskoro. A tak sa aj stalo.

Zdroj | Philips

Na holandskej stránke sa objavili prvýkrát. Nedajú sa síce ešte objednať, no vďaka zverejneniu sme dostali bližšie informácie. Philips Hue LightStrip pre vonkajšie využitie sa budú predávať v dvoch veľkostiach, a to 2 metrovej a 5 metrovej. Podobne ako pôvodný LighStrip ani tu nebude chýbať podpora až 16 miliónov farieb vďaka programovateľným LED svetlám. Samozrejmosťou je už spolupráca s Apple HomeKit.

Na vonkajšie použitie je prispôsobené vyhotovenie tak, aby vystálo dážď či umiestnenie pri mláke. Nespomína sa ale konkrétny IP certifikát, dlhší pobyt vo vode tak asi odporúčaný nie je. Okrem toho má LED pás narozdiel od indoor verzie aj niekoľko montážnych svoriek, ktoré môžu byť použité napríklad pri uchytení o plot. Ceny ani dostupnosť zatiaľ zverejnené neboli. Philips Hue LightStrip do domácnosti sa predávajú za približne 80 €, mohli by sme preto čakať podobné sumy.

Zdroj