Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smart svetlá Philips Hue sú už konečne aj pre exteriér

Smart svetlá Philips Hue sú už konečne aj pre exteriér
Zdroj | Philips
Števo Porubský
Smart svetlá Philips Hue sú už konečne aj pre exteriér
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

Philips po dlhom čakaní konečne predstavil nové produkty Hue, ktoré sú určené do exteriéru. V nových sériách sa objavia jednoduché smart svetlá s nastavením bielej, ale aj plnofarebné modely s možnosťou zmeny RGB spektra.

https://www.youtube.com/watch?v=lCv4r3wgsPQ

Veľa rozdielov oproti súčasných svietidlám nenájdete. Aj nové Philips Hue komunikujú so svetom mobilných aplikácií cez Hue Bridge a ani im nechýba podpora hlasových ovládaní cez Google Assistatn, Apple Siri či Amazon Alexa.

Základom budú svietidlá zo sérií Lucca, Turaco a Tuar bez RGB svetla. Ovládať ale bude možné teplotu bieleho svetla. Tieto tri série by mali obsahovať nielen nástenné, ale aj stĺpové svietidlá. Samozrejmosťou všetkých nových Hue svietidiel je možnosť využitia automatických funkcií.

Zdroj | Philips

K dispozícii bude bodové svietidlo Hue Liliy s viacerými možnosťami umiestnenia. Na výber by mala byť možnosť zapichnutia do zeme či umiestnenia na stenu alebo tvrdý podklad ako betónové kocky. Liliy bude možné využívať s bielym, alebo plnofarebným zdrojom svetla.

Zdroj | Philips

Hue Cala na druhej strane bude v predaji iba ako stojanové svietidlo určené hlavne pre osvetlenie chodníkov či prístupových ciest. Aj toto svietidlo bude možné kúpiť s RGB zdrojom svetla.

Zdroj | Philips

Nové Hue svietidlá dostupné v Európe budú pripravené na používanie, stačí ich vraj iba pripojiť (plug&play). Bližšie technické špecifikácie výrobca zatiaľ nezverejnil. Neskôr by mali byť k dispozícii aj Hue LED pásy pre exteriér, no na tie si ešte asi počkáme.

Zdroj | Philips

Ceny pre európsky trh začínajú na sume 69,99 € za „biele“ svietidlá Lucca, Tuar a Turaco. V predaji budú aj trojbalenia Lily s cenou 299 €. Philips Hue Calla bude v predaji s cenou 139,99 €. Na pultoch sa majú objaviť až v júli.

Zdroj | Philips
Zdroj