Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Peklo zamrzlo! Netflix výrazne zlacňuje, dočkáme sa aj na Slovensku?

Peklo zamrzlo! Netflix výrazne zlacňuje, dočkáme sa aj na Slovensku?
Zdroj | unsplash/Erik Mclean
Michal Sobek
Peklo zamrzlo! Netflix výrazne zlacňuje, dočkáme sa aj na Slovensku?
Zdroj | unsplash/Erik Mclean
Zdroj | unsplash/Erik Mclean

Tak toto sme rozhodne nečakali. Hádam najznámejšia streamovacia platforma Netflix, ktorá rieši problém so zdieľaným účtov, začala v niektorých krajinách výrazne zlacňovať mesačné predplatné. Je to rozhodne dobrá správa, ale dočkáme sa aj u nás?

Zatiaľ nepoznáme konkrétnu zľavnenú cenu, ale pre príklad môžeme uviesť, že na Balkáne si Netflix teraz účtuje 4,99 eur za svoj základný plán, čo je pokles zo 7,99 eur. Štandardný balík teraz stojí 7,99 eur, teda pokles z 9,99 eur a prémiový plán stojí 9,99 eur, opäť pokles z 11,99 eur.

Správa jasné hovorí, že ak žijete v Strednej Amerike, Chorvátsku, Slovinsku, Bosne, Hercegovine, Srbsku, Albánsku, Severnom Macedónsku, Slovensku a Bulharsku, mali by ste dostať upozornenie na nové, nižšie, ceny.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Ktorý smartfón má aktuálne najlepšiu výdrž? iPhone to teda ani zďaleka nie je

Áno, medzi týmito krajina sa nachádza aj Slovensko. Nevieme, či omylom, keďže tam nie je napríklad Česká republika, ale určite za to môžeme byť radi. Konkrétnu zľavu pre náš trh nepoznáme, ale zdá sa, že niečo podobné môžeme čakať aj u nás.

Bolo tiež hlásené, že Netflix ponúka bezplatný upgrade zo svojich základných na štandardné plány vo vybraných častiach sveta. Tieto zmeny sú zatiaľ obmedzené na trhy, kde Netflix dúfa v ich rast. Zatiaľ sa o žiadnych zmenách cien napríklad v Severnej Amerike nehovorí.

Netflix oficiálne túto situácia zlacňovania plánov nekomentoval. Je ale príjemní vidieť, že streamovacia platforma Netflix len ceny nedvíha, ale aj znižuje. Uvidíme, kedy k nám príde riešenie ohľadom zdieľania účtov.

Je to rozhodne krok správnym smerom, keďže sa začínajú objavovať nové streamovacie služby, ako napríklad SkyShowtime, ktorá sa pre náš trh spustila len minulý týždeň. Tam je tiež veľmi atraktívna štartovacia zľava za 2,99 eur mesačne namiesto 5,99 eur, a to doživotne.