Reklama

Panasonic EZ1000 - OLED s vraj dokonalým obrazom

Zdroj | Panasonic
Števo Porubský
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Tento rok sa na CES 2017 roztrhlo vrece s OLED televízormi. Prakticky každý veľký výrobca predstavil ten svoj dokonalý kúsok. Výnimkou nie je ani Panasonic, ktorý si do Las Vegas priniesol model EZ1000.

Zdroj | Panasonic

Ten príde na trh len v jednej uhlopriečke a to 65 palcov (cca 165 cm). Na zobrazovanie obrazu poslúži OLED panel, ktorý samozrejme nepotrebuje žiadne podsvietenie. Čierna tak bude čiernou, no Panasonicu to nestačilo.

Pozrite si

Sony BRAVIA XBR-A1E – prvá OLED TV s reproduktorom v displeji

Panel Master HDR OLED vraj ponúkne dvojnásobný jas oproti iným panelom (pravdepodobne tým minuloročným) a dokáže zobraziť takmer celý DCI-P3 farebný priestor. Z názvu je tiež jasné, že mu nebude chýbať ani podpora HDR.

Zdroj | Panasonic

Ani tá ale neostala len tak hocijaká. Panasonic EZ1000 podporuje nielen súčasný HDR10, ale aj nastupujúci H-Log Gamma HDR. O podpore 12-bit Dolby Vision sa už ale výrobca nezmieňuje.

Čerešničkou na torte má byť technológia Absolute Black, čo je vlastne špeciálny filter pohlcujúci okolité svetlo a odrazy. Výrobca sa tiež chváli, že farebná presnosť spĺňa profesionálny štandard s označením „Delta Zero“ (nepozná ho ani Google).

Zdroj | Panasonic

O chod tejto chuťovky sa stará nový procesor Studio Colour HCX2, ktorý má byť tým najvýkonnejším, čo kedy Panasonic do TV vložil. Samozrejmosťou je i certifikácia THX či Ultra HD Premium.

Pozrite si

IFA 2015 | Panasonic VIERA TX-65CZ950 – nová náhrada plazmy s Alcantarou!

O zvuk sa stará audio systém od Technicsu, Dynamic Blade. Je umiestnený v podstave a obsahuje až 14 samostatných reproduktorov (osem basových wooferov, štyri stredové a dva výškové + pasívny žiarič) s celkovým výkonom 80 W.

Zdroj | Panasonic

Operačným systémom je My Home Screen 2.0. Výrobca ale nikde nespomína, či je tiež postavený na OS Firefox. Naopak, tvrdí, že ide o novovyvinutý systém. Kompletnú technickú špecifikáciu nájdete na stránke výrobcu.

Novinka sa má na trhu objaviť v priebehu leta (jún 2017) pod označením TX-65EZ1002B. Cenu však Panasonic zatiaľ nezverejnil.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.