Reklama

Sony BRAVIA XBR-A1E - prvá OLED TV s reproduktorom v displeji

Zdroj | Sony
Števo Porubský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony počas výstavy CES 2017 v Las Vegas predstavilo množstvo noviniek, no jedna spomedzi nich vytŕča azda najviac a to nielen veľkosťou. V stánku Sony je možné obdivovať novú OLED telku s Ultra HD rozlíšením a extrémne tenkým telom.

Sony BRAVIA XBR-A1E je prvým OLED televízorom od Sony, ktorý príde s najnovším procesorom 4K HDR X1 Extreme. Ten sme síce už mohli vidieť minulý rok, no v klasickej LCD TV. Samozrejmosťou je tak Ultra HD rozlíšenie (3 840 x 2 160 px).

Zdroj | Sony

Tenkosť televízora je dosiahnutá práve vďaka OLED panelu, ktorý nepotrebuje podsvietenie. Elektroniku ale Sony niekde napratať muselo a tak má novinka v zadnej časti masívny stojan, v ktorom je ukryté prakticky všetko, vrátane portov.

Zdroj | Sony

Po novom bude nová séria BRAVIA A1 podporovať aj Dolby Vision HDR obrazový štandard. Vďaka tejto kombinácii sa majitelia môžu tešiť na dokonalú čiernu, ale aj veľmi bohaté farby.

Zaujímavo znie audio systém, ktorý Sony nazýva Acoustic Surface. Podľa neho má byť reproduktorom celý displej. Ako presne to bude fungovať a aká bude kvalita zvuku uvidíme asi až pri testovaní.

Niečo podobné sme už ale mohli vidieť napríklad pri reproduktor JVC z pred pár rokov. Ani on nemal klasický reproduktor s viditeľným meničom. Reproduktor bez reproduktora ako ho poznáme nedávno predstavilo aj Xiaomi v modeli Mi MIX.

Zdroj | Sony

Výrobca ale neprezradil, kto je dodávateľom OLED panelov. Tie budú k dispozícii v 55, 65 a 77-palcových uhlopriečkach. Ceny zatiaľ nie sú známe, no mohli by kopírovať konkurenciu.

Operačným systémom bude Android TV, ktorý výrobca používa aj v iných modeloch BRAVIA. V tomto roku má ale prejsť menšími vylepšeniami. Zatiaľ to nie je oficiálne, no aj BRAVIE s Androidom by mohli dostať hlasovú asistentku Assistant od Google.

https://www.youtube.com/watch?v=d9w6PVPW978

Okrem toho sa má zlepšiť aj hlasové ovládanie.

Žiaľ, nie sú známe žiadne ďalšie technické špecifikácie novinky a ani to, kedy príde novinka na trh.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.