Reklama

IFA 2015 | Panasonic VIERA TX-65CZ950 – nová náhrada plazmy s Alcantarou!

Števo Porubský

Spoločnosť Panasonic na veľtrhu IFA 2015 v Berlíne ohlásila, že doplní svoju modelovú radu top-end TV novým modelom s uhlopriečkou 65“ a s OLED panelom. Nový televízor ponúkne špičkovú obrazovú kvalitu, na ktorej sa podieľal jeden z popredných hollywoodskych filmárov.

Pozrite si

Panasonic TX-55CX750E s Ultra HD a Firefox OS

Panasonic VIERA TX-65CZ950

Panasonic VIERA TX-65CZ950 ponúkne ako prvý model v histórii firmy spojenie špičkovej obrazovej kvality a najmodernejších zobrazovacích technológií. Výsledkom tak bude televízia s natívnym Ultra HD (3 840 x 2 160 px) rozlíšením a zároveň s displejom typu OLED s technológiou Superb Motion Drive. Dynamický rozsah a farebná presnosť týchto obrazoviek tak výrazne prekonáva možnosti bežných LCD televízorov, dokonca i slávnych plaziem.

Pozrite si

CES 2013 | Panasonic má OLED telku s Ultra HD rozlíšením!

Model TX-65CZ950 je vraj vybavený špeciálnou modifikovanou verziou výkonného obrazového procesora 4K Studio Master. Vývojári sa pri práci inšpirovali výkonmi profesionálnej AV divízie značky Panasonic a tiež radami skúsených expertov z Hollywoodu. Medzi ne patril napríklad známy kolorista Mike Sowa, ktorý sa podieľal na nastavení obrazu.

Panasonic VIERA TX-65CZ950

Sowa, známy predovšetkým vďaka práci na úspešných hollywoodskych filmoch (napr. Nevedomí alebo Rezistencia), opisuje prácu na modeli TX-65CZ950 slovami: „V spoločnosti Panasonic dokázali, že to s kvalitou obrazu a farieb myslia naozaj vážne – najnovšie televízie radu 4K Pro úplne vyhovuje mojim profesionálnym nárokom, u ktorých nie je miesto na kompromisy. Môj spôsob vizuálneho rozprávania stojí na presnom farebnom podaní, technická kvalita obrazu nesmie brzdiť kreatívnu víziu tvorcu. Nová OLED televízia Panasonic 4K Pro v tomto ohľade obstála na výbornú – takú kvalitu by som čakal len od profesionálnych filmárskych displejov.“

Panasonic VIERA TX-65CZ950

Takmer dokonalú kvalitu obrazu potvrdili aj nezávislé testy, ktorými model Panasonic TX-65CZ950 prešiel. Vďaka tomu získal ako vôbec prvý OLED televízor s rozlíšením 4K medzinárodne uznávaný štandard THX. Nový televízor tiež podporuje technológiu HDR. Obraz v HDR sa vyznačuje širším tonálnym rozsahom medzi jasmi a tieňmi, čo znamená viac detailov vo svetlých aj tmavých oblastiach.

Panasonic VIERA TX-65CZ950

Novinka je vybavená najrôznejšími technológiami výrobcu, ktoré obraz ešte viac vylaďujú. Nechýba Advanced Contrast, 4K Pure Direct apod., ktoré nájdete aj v súčasných top modeloch výrobcu. O zvuk sa stará zabudovaná zostava s výkonom 60 W (2x 10 W + 2x 10 W + 2x 10 W) s režimom VR-Master Audio 2.1 Surround.

Panasonic VIERA TX-65CZ950

Pri dizajne sa výrobca vraj inšpiroval luxusným nábytkom a navrhol televízor tak, aby na neho bol pekný pohľad z ľubovoľného miesta v obývacej izbe. Tvorí tak okrem iného aj veľmi elegantný doplnok interiéru. Tenké telo so zaoblenou zadnou stranou má dokonca čalúnenie z Alcantary! Cenu ani dostupnosť Panasonic nezverejnil.

Panasonic VIERA TX-65CZ950

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj a foto: Panasonic

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.