Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Otravujú vás marketingové emaily? Takto s nimi zatočíte raz a navždy

Otravujú vás marketingové emaily? Takto s nimi zatočíte raz a navždy
Zdroj | unsplash/Solen Feyissa
Michal Sobek
Otravujú vás marketingové emaily? Takto s nimi zatočíte raz a navždy
Zdroj | unsplash/Solen Feyissa
Zdroj | unsplash/Solen Feyissa

Marketingové emaily alebo spam zaberajú miesto v schránke nejednému z nás. Preto treba myslieť o krok vpred a môžete sa im minimálne elegantne vyhnúť. Ako na to využiť práve obľúbený Gmail?

Spam je teda nevyžiadaná pošta. Tieto emaily sú väčšinou reklamného charakteru s cieľom nám niečo predať. K spamu vieme zaradiť aj rôzne informačné správy. Ako ste si už mohli všimnúť, tak spoločnosť Google vo svojom Gmaili síce filtruje prichádzajúce správy na Sociálne siete a reklamy, no niekedy ani to nemusí stačiť.

Pred pár týždňami sme vám ukázali, ako si pomocou jednoduchých príkazov prečistiť vašu emailovú schránku, pretože niektoré prílohy vám zaberajú cenné megabajty z 15-gigabajtového bezplatného priestoru. Taktiež u nás nájdete aj 10 tipov a trikov v Google Vyhľadávaní.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Unsplash/John Schnobrich

Existuje však trik, ku ktorému vám stačí znak + (plus). Pri registrácii na nejakú stránku, odkiaľ by vám mohli chodiť marketingové alebo spamové emaily, si vytvoríte alternatívnu emailovú adresu. Ak je vaša adresa napríklad jozko.mrkvicka@gmail.com, tak stačí pomocou + si vytvoriť nejakú alternatívnu adresu, napríklad jozko.mrkvicka+spam@gmail.com.

Následne túto pozmenenú adresu zadáte hore vo vyhľadávacom poli na Gmaili a ten vám ukáže iba tie emaily, ktoré prišli do tejto alternatívnej schránky. Triedenie spamu bude týmto krokom prehľadnejšie a rýchlejšie.

Čo sa týka marketingových emailov, tak stále pri tvorení konkrétnej správy sa vám niekde dole zobrazí správa, že sa môžete odhlásiť z toho newslettera. Týmto spôsobom sa vám opäť trochu odľahčí vaša emailová adresa.

Pozrite si

Ako si vyčistiť Gmail? Pomocou jednoduchého triku sa zbavíte žrútov pamäti

Máme jeden tip aj pre používateľov iCloudu. Ide totiž o vytvorenie dočasnej emailovej adresy. Ide najčastejšie o prípad, ak chcete predísť tomu, aby sa vaša schránka zaplnila nevyžiadanou poštou. Ak pri nastavovaní účtu vyberiete možnosť Skryť môj email, nebudete musieť zdieľať svoj email, namiesto toho vám Apple vytvorí náhodnú adresu, ktorú môžete použiť. Emailová adresa bude končiť @privaterelay.appleid.com.

Spoločnosť, u ktorej ste sa zaregistrovali, potom odošle email na uvedenú adresu a ten vám bude preposlaný spoločnosťou Apple. Email budete môcť čítať a odpovedať naň prostredníctvom adresy, ktorú vám poskytla spoločnosť Apple.

Ak chcete zmeniť adresu, na ktorú sa posielajú tieto emaily, musíte ísť do Nastavení, kliknúť na svoje meno v hornej časti, potom na položku Meno, Telefónne čísla Email a vyhľadať časť Skryť môj email. Tu uvidíte, kam sa posielajú dané emaily. Po kliknutí si môžete vybrať inú emailovú adresu. V súčasnosti je možnosť Skryť môj email k dispozícii iba ako súčasť funkcie Prihlásiť sa pomocou Apple.