Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Office 365 ponúka špičkové zabezpečenie vašich dát

Office 365 ponúka špičkové zabezpečenie vašich dát
Zdroj | Microsoft
PR článok
Office 365 ponúka špičkové zabezpečenie vašich dát
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft si pripravil pre spoločnosti zaujímavé balíčky Office 365 s množstvom programov, medzi ktorými nájdete aj nové projekty, no predovšetkým získate prvotriedne zabezpečenie všetkých vašich firemných dát.

Ak ste doma narazili na inštalačné CD-čka, či dokonca diskety, alebo máte staré krabice od programov kúpených v obchode, dobre si ich odložte. Určite ešte budú mať svoju historickú hodnotu. Zároveň vám budú pripomínať, ako ste kedysi kupovali softvér, hry či programy.

Aj napriek tomu, že v predajniach stále narazíte na trvalé licencie softvéru, tzv. krabicové verzie, tento spôsob nakupovania je na ústupe. Oveľa častejšie sa stretávame s nákupom a sťahovaním softvéru cez internet.

Pochopiteľne, progresívne firmy zákazníkom v súčasnosti ponúkajú svoje produkty formou pravidelných mesačných či ročných platieb. Daný model sa medzi používateľmi rozšíril najmä vďaka hudobným službám.

Namiesto neustáleho nakupovania nových albumov máte totiž kedykoľvek a odkiaľkoľvek k dispozícii milióny skladieb, čo vám umožňuje púšťať si práve to, na čo má chuť. Rovnako je to aj s programom Office 365 pre spoločnosti.

https://youtu.be/avL4e0l9ogg

Najlepší balíček za 10,50 €

Podnikový online balík Office 365 si môžete dnes kúpiť na stránkach výrobcu od 4,20 € mesačne za používateľa (bez DPH) pri ročnej viazanosti. Najlepší Office 365 Business Premium, stojí na stránkach výrobcu 10,50 € mesačne za používateľa (cena bez DPH) pri ročnej viazanosti. V pravidelnom poplatku je pritom zahrnuté viac než len samotný softvér

Opakovanou platbou totiž získavate vždy najaktuálnejšiu verziu, ktorá funguje na počítači, smartfóne či tablete. Automaticky tak máte k dispozícii všetky nainštalované aplikácie ako Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, OneDrive a Skype pre podniky, a taktiež Access a nový chatový pracovný priestor Microsoft Teams. Balík môžete navyše používať až na piatich počítačoch, piatich tabletoch a piatich telefónoch

Zdroj | Microsoft

Office 365 vždy nájdete presne to, čo práve potrebujete bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Navyše funguje ako bežný Office či už s internetom, alebo bez neho

Výhodou pripojenia k  internetu je synchronizácia medzi zariadeniami a online úložiskom, v ktorom sa ukladajú nielen dokumenty, ale aj ich staré verzie.

Office 365 Business Premium ponúka až 1 TB cloudového úložného priestoru vo OneDrive, e-mail s 50 GB poštovou schránkou, neobmedzené videokonferencie v HD rozlíšení, podnikovú sociálnu sieť na zabezpečenie spolupráce zamestnancov rôznych oddelení na rôznych miestach a nástroje na spravovanie pracovných úloh.

Nemôžeme však zabúdať ani na bezpečnosť dát, ktorá je v dnešnom digitálnom svete najdôležitejšia. Podľa štatistík priemerne 140 dní operujú hackeri na cudzej sieti, pokým nie sú odhalení.

Postihnuté spoločnosti sú v dôsledku toho nútené vynaložiť vysoké náklady na obnovu systémov a na vysporiadanie sa s napáchanými škodami.

V súčasnosti sa môže Microsoft pochváliť viac než 1,2 miliardami používateľov služieb Microsoft Office ponúkajúcimi spoľahlivé riešenie ochrany osobných údajov a striktné dodržiavanie bezpečnostných predpisov.

Bezpečnosť na prvom mieste

Pri balíkoch Office 365 sa používateľ môže rozhodnúť o mieste uloženia svojich dát. Či už lokálne na svojom disku alebo aj v zabezpečených dátových centrách, v ktorých je zaručená vysoká bezpečnosť uloženia dát, dáta sú až trojnásobne zálohované a ľahko obnoviteľné v každej situácii

Samotný používateľ či celá spoločnosť sa tak nemusí strachovať o svoje cenné údaje v  prípade prírodnej katastrofy, zlyhania hardvéru či krádeže osobného počítača. Preto nie je nutné uvažovať nad zaobstaraním si vlastných domácich či firemných serverov a externých diskov či nebodaj DVD médií.

Nemusíte sa obávať ani nízkej prenosovej rýchlosti z dôvodu umiestnenia množstva serverov v Spojených štátoch. Microsoft myslí aj na európske firmy a používateľov, zriadil tak regionálne dátové centrá v  Európe zabezpečujúce minimálnu latenciu

S tým je spojené aj významné zníženie nákladov na zálohovanie dát, takmer 75-percentný pokles neoprávnených prístupov k dátam a 32-percentný pokles nákladov na vysporiadanie sa s týmito útokmi.

Zdroj | Microsoft

O dáta neprídete ani v prípade, keď sa rozhodnete nepokračovať v predplatnom Office 365. Microsoft vám vaše uložené súbory a cenné informácie bude uskladňovať na svojich serveroch a v prípade budúcej migrácie vám ich podľa vašich požiadaviek opätovne sprístupní.

Ani v oblasti šifrovania a zaobchádzania s vašimi dátami Microsoft nezaostáva za konkurenciou a ponúka špičkové riešenien prispôsobiteľné každej požiadavke.

Šifruje sa nielen komunikácia vo vzťahu klient-server (HTTPS), ale aj súborový systém serverov, a taktiež ich samotná databáza podlieha šifrovaniu SSL/TLS, čím sa chráni prenos dát medzi vami a Microsoftom odkiaľkoľvek a kdekoľvek

Okrem toho sa môže Microsoft pýšiť neznalosťou obsahu vašich dát, ktoré neanalyzuje pre potreby marketingu, a dokonca vaše dáta nečíta ani strojovo. Ak dôjde k používaniu vašich dát, je to iba pre potreby telemetrie a zlepšovania služieb či na kontrolu chýb.

Podnikové riešenia s najvyššími štandardmi

Zásluhu na vysokej bezpečnosti dát má bezpochyby aj samotná Európska únia, ktorá uznala, že podnikové riešenia Microsoftu spĺňajú tie najvyššie štandardy zákona o ochrane osobných údajov v EÚ

Svedčí o tom aj splnenie priemyselných a regulačných štandardov ISO/ IEC 27001, HIPAA, FISMA, EU Model Clauses, GLBA a mnohých ďalších.

Účinné šifrovanie dát v cloude je doplnené pokročilou prevenciou proti odcudzeniu dôverných informácií prostredníctvom zákazu kopírovania textov v jednotlivých programoch balíčka Office 365, tlače citlivých dokumentov a preposielania určených e-mailových správ.

Nechýbajú ani upozornenia na pokusy o únik dát, medzi ktoré môžeme zaradiť nielen e-mailové správy, ale aj čísla kreditných kariet. V tomto prípade sa odporúča ešte pred upozornením nastaviť automatické šifrovanie zvolených typov dát, čo zabráni ich použitiu mimo podnikovej siete

Samozrejmosťou je vysoká bezpečnosť na smartfónoch a tabletoch s operačnými systémami Android, iOS a Windows Phone vďaka bezpečnostnej politike pre mobilné zariadenia.

Balíček Office 365 bol stiahnutý už viac než 340-miliónov krát na iOS a Android zariadenia.

Dôležitou súčasťou ochrany údajov je bezpochyby umožnenie synchronizácie e-mailov a dokumentov len na smartfónoch či tabletoch určených spoločnosťou, odstránenie korporátnych dát zo zariadení po odchode zamestnanca z firmy, a tiež nutnosť používania len zabezpečených sietí s cieľom predchádzať únikom dát.

Dôkazom vysokých štandardov bezpečnosti je aj 80%-ný podiel služby Microsoft Cloud medzi spoločnosťami prestížneho každoročného rebríčka Fortune 500 vydávaného americkým časopisom Fortune, v ktorom je zoradených 500 amerických súkromných a verejných korporácií podľa ich hrubého obratu.

Office 365 ponúka pre podniky široké portfólio užitočných programov, ktoré plne využijete aj v mobilných zariadeniach vrátane najvyšších štandardov bezpečnosti. Pritom za najlepší balík Office 365 Business Premium pri ročnej viazanosti zaplatíte 10,50 € mesačne za používateľa (cena bez DPH) a za najdostupnejší balík Office 365 Business Essentials iba 4,20 € mesačne za používateľa (bez DPH).

Zdroj