Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft Teams: tímová komunikácia na najvyššej úrovni

Microsoft Teams: tímová komunikácia na najvyššej úrovni
Zdroj | Microsoft
Marek Hudák
Microsoft Teams: tímová komunikácia na najvyššej úrovni
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft Teams, nová služba v Office 365 určená pre tímy postavená na princípe chatovania, je dostupná už celosvetovo. Novinka poskytuje fungujúci a previazaný chat, ktorý dokáže každého informovať aj zapojiť.

Ide o nové pracovné prostredie založené na chatovej komunikácii, ktoré pokračuje v zlepšovaní možností spolupráce v rámci balíka Microsoft Office 365. Microsoft Teams spája ľudí, rozhovory, obsahy aj ďalšie nástroje, ktoré tímy potrebujú k spolupráci.

Zdroj | Microsoft

Konverzácie v spoločnom chate sú automaticky viditeľné pre celý tím a zároveň je dostupná aj možnosť súkromných správ. Nechýba ani knižnica plná emojis, GIF, nálepiek a memes, ktoré ľuďom ponúknu spôsob, ako sa v digitálnom prostredí vyjadriť zábavným spôsobom. Samozrejmosťou je mobilná aplikácie pre iOS, Android a Windows Phone.

Nová aplikácia dokáže prepojiť výhody Office 365 v celej šírke. Používatelia tu môžu používať hlasové i video meetingy (až 80 ľudí súčasne), rovnako tak aj pracovať s dokumentmi Microsoft Office priamo v rámci Microsoft Teams.

Pozrite si

10 tipov pre Microsoft Word, o ktorých ste nevedeli

Zdroj | Microsoft

Microsoft Graph pomáha pri posúdení relevantnosti, nájdení či zdieľaní informácií. Samotné prostredie Microsoft Teams je začlenené do Office 365 Groups – cross-aplikácie, ktorá ľuďom uľahčuje pohyb medzi jednotlivými komunikačnými nástrojmi pri zachovaní kontextu a ponúka možnosť zdieľania s ostatnými.

Zdroj | Microsoft

Vzhľadom k jedinečnosti každého tímu ponúka Microsoft Teams možnosť prispôsobiť prostredie tak, aby spĺňalo konkrétne požiadavky. Členovia tímu si môžu vytvoriť kanály určené na zoradenie konverzácií podľa témy, ktoré môžu byť upravené vďaka prvku Tabs (Záložky), ktorý poskytne rýchly prístup k najpoužívanejším dokumentom a aplikáciám.

Pozrite si

9 skrytých a užitočných funkcií v Microsoft Outlook

Zdroj | Microsoft

Nechýba ani plánovná spolupráca s viac než 150 spoločnosťami, medzi ktoré patrí už teraz SAP, Trello, Hipmunk, Growbot a ModuleQ.

Ako súčasť Office 365 ponúka Microsoft Teams globálny presah a schopnosti pokročilého zabezpečenia, vrátane dodržiavania predpisov, ktoré poskytuje Microsoft Cloud.

Zdroj | Microsoft

Dáta sú šifrované a zakryté transparentným operačným modelom bez trvalého prístupu k používateľským informáciám. Overovanie prebieha cez viacfázový proces, ktorý poskytuje zvýšenú ochranu identity.

Pozrite si

11 tipov ako byť efektívnejší s Excelom od Microsoftu

Ten zaručuje, že dáta zostanú v rámci tímu v bezpečí. Okrem toho Microsoft Teams podporuje kľúčové štandardy dodržiavania ochrany dát, ako napríklad spracovanie dát v súlade s predpismi Európskej Unie HIPAA BAA, ISO 27001, ISO 27018 a SSAE 16 SOC 1. a 2. správa.

Zdroj