Reklama

Od augusta je tu 1-dňová diaľničná známka pre slovenské cesty

Zdroj | BMW
Richard Pliešovský
Zdroj | BMW
Zdroj | BMW

V lete začínajú riešiť diaľničné známky aj tí, ktorých tieto poplatky nechávajú počas zvyšku roka chladnými. Naša rozsiahla diaľničná sieť niečo stojí, takže treba prispieť na jej prevádzku.

Európska únia presadila nový zákon, ktorý by mal pomôcť motoristom práve v tomto období. Ide o 1-dňovú diaľničnú známku, ktorá prináša niekoľko výhod. Ale napriek tomu nie je pre každého. Prečo?

Pozrite si

Na toto sme čakali! Overený elektronický podpis cez mobil

Obsah pokračuje pod reklamou

Nový druh diaľničnej známky bude k dispozícii od 1. augusta (trochu divný termín, však?). Cena je určená na 5,40 €. Problémom je platnosť známky, nie je to totiž logických 24 hodín, ale jeden kalendárny deň. Kto cestuje neskoro večer, napríklad o 23.00 hod, bude musieť zmeniť časový plán a radšej vyraziť na diaľnicu po polnoci, inak by si musel kúpiť dve jedňodňovky, čo nedáva ekonomicky zmyslel, pretože za 12 € môže mať 10-dňovú známku.

Aktuálny cenník diaľničných známok vyzerá takto:

typ známky:cena:
1 rok60 €
365 dní60 €
30 dní17 €
10 dní12 €

Od 1. augusta nastanú dve zmeny. Pribudne 1-dňová známka a zároveň sa stiahne 1-ročná. Tá stratila význam, pretože v drvivej väčšine si motoristi kupujú 365-dňovú diaľničnú známku. Veríme, že ďalšou novelizáciou zákona sa zmení aj 1-dňová známka na 24-hodinovú.

Cenník diaľničných známok od 1. augusta:

typ známky:cena:
365 dní60 €
30 dní17 €
10 dní12 €
1 deň5,40 €
Pozrite si

Toto sú 4 najhoršie celoročné pneumatiky – radšej si ich nekupujte!

Zavedenie novej známky umožnila novela zákona o diaľničnej známke, ktorá bola schválená 12. júna. Motoristom prinesie lepšiu flexibilitu, dostupná bude výhradne v elektronickej forme. Kúpiť si ju môžete v predstihu, deň platnosti diaľničnej známky nemusí teda byť zhodný s dňom jej úhrady.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.