Reklama

Toto sú 4 najhoršie celoročné pneumatiky - radšej si ich nekupujte!

Zdroj | serjan midili//Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | serjan midili//Unsplash
Zdroj | serjan midili//Unsplash

Celoročné pneumatiky sa stávajú aj na Slovensku praktickou voľbou pre mnohých motoristov. Na ich výhody a nevýhody sme poukázali v nedávnom článku.

Predpokladom bezstarostného používania celoročných gúm je to, že si vyberiete z tých, ktoré odporúčajú odborníci. Pozrime sa teraz na tie, ktoré v testoch skončili na posledných miestách.

Celoročné pneumatiky pre kompaktné autá

Obsah pokračuje pod reklamou

Obľúbený rozmer 225/45 R 17 je bezpečnou a cenovo nenáročnou alternatívou k sezónnym výmenám pneumatík, najmä pre malé a kompaktné vozidlá. Z 35 modelov získalo výborné hodnotenie len 5 pneumatík. Víťazom sa stali Michelin CrossClimate 2 (94 Y).

Najhoršie dopadli pneumatiky Falken EuroAll Season AS220 Pro (94 W). AUTO BILD konštatoval, že majú len „uspokojivé vlastnosti na snehu a ľade, oneskorenú odozvu riadenia, mierny kilometrový výkon a zvýšený valivý odpor“.

Vyvarovať by ste sa mali aj pneumatikám Ceat 4 SeasonDrive + (94 V). Tieto gumy ponúkajú len obmedzené vlastnosti a na snehu a musíte počítať s predĺženou brzdnou dráhou na mokrej vozovke.

Pozrite si

3 najhoršie zimné pneumatiky – tieto radšej nekupujte

Celoročné pneumatiky pre SUV a kompakty

Rozmer 225/50 R 18 je ideálny pre SUV-čka, ale aj kompaktné automobily. Víťazom testu sa stali pneumatiky SUV Michelin CrossClimate. AUTO BILD však narazil aj na modely, ktoré na základe výsledkov testov neodporúča kupovať.

Najhoršie dopadli Goodride All Season Elite Z-401 (95W). Pneumatiky nepríjemne prekvapili nebezpečne predĺženou brzdnou dráhou za mokra, obmedzenou priľnavosťou za mokra, špongiovité ovládania a tiež oneskorenú odozvu riadenia za každého počasia.

Neodporúčajú sa ani gumy Maxxis Premitra All Season AP3 (99 V). Tento model priniesol veľmi slabý výkon, výrazne obmedzenú priľnavosť a nedotáčavé správanie na snehu a ľade, ale i predĺženou brzdnou dráhou za mokra.

V prípade, že zvažujete nákup celoročných pneumatík, vyberte si radšej iné pneumatiky. Podrobný test s viac ako 100 testovanými celoročkami priniesol portál AUTO BILD. Pozrite si odporúčané modely na Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.