Reklama

Oculus spúšťa unikátnu funkciu virtuálnej obývačky Oculus TV

Zdroj | Oculus
Michal Spiegel
Zdroj | Oculus
Zdroj | Oculus

Jeden z najlepších headsetov pre virtuálnu realitu na trhu, Oculus Go, dostane novú funkciu, pomocou ktorej si môžete užiť virtuálnu obývačku aj s TV kdekoľvek.

Oculus TV je virtuálny priestor, ktorý umožní pozerať televíziu vo virtuálnej realite cez headset Oculus Go. Tento zážitok má priblížiť virtuálnu realitu aj tým, ktorých nelákajú VR hry.

Oculus TV sľubuje virtuálne domáce kino, ktoré sa má rovnať zážitku, akoby ste pozerali 180″ televíziu. Dostupné budú aj streamovacie služby ako napríklad Showtime, Red Bull TV či Pluto TV. K dispozícii budú aj exkluzívne show v rámci Facebook Watch.

Zdroj | Oculus
Pozrite si

Oculus – čo všetko priniesla konferencia do sveta virtuálnej reality?

Na samotnom Oculus Go môžete však využívať aj služby ako Netflix či Hulu. Je trochu zvláštne, že Oculus TV nepodporuje YouTube, ktorý je cez Stream dostupný pre headset Oculus Rift.

Firma Oculus pracuje na integrácii viacerých video služieb do Oculus TV vrátane športového kanálu ESPN. Otázkou je využitie funkcie Oculus TV. Prečo by niekto pozeral televíziu vo virtuálnej realite, keď si ju môže pozrieť v tej skutočnej.

Navyše, VR headsety vrátane Oculus Go nedosahujú takého rozlíšenia, že by pozeranie virtuálnej televízie prekonalo zážitok z pozerania bežnej TV s vysokým rozlíšením.

Zdroj | Oculus
Pozrite si

Oculus Go ide do predaja so slušnou nádielkou hier a aplikácií

Cieľom je skôr ukázať možnosti virtuálnej reality a tiež integrovať jednotlivé aplikácie do jedného centrálneho Oculus hubu, ktorý môže predstavovať práve Oculus TV obývačka. Podobne to má vyriešené aj Samsung VR rozhranie, kde máte jeden virtuálny priestor, z ktorého máte odkazy na ďalšie funkcie a aplikácie.

Využitie funkcie však môže byť aj také, že si môžete pozrieť televízor bez toho, aby ste rušili deti či manželku zvukom či obrazom. Funkcia Oculus TV je dostupná v podobe bezplatnej aplikácie na stiahnutie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.