Reklama

Oculus - čo všetko priniesla konferencia do sveta virtuálnej reality?

Zdroj | Oculus
Michal Spiegel
Zdroj | Oculus
Zdroj | Oculus

Počas Oculus Connect 4 eventu, ktorý sa uskutočnil tento týždeň, bolo oznámených množstvo noviniek zo sveta virtuálnej reality.

Prvou z noviniek je chystaná aktualizácia, ktorá zmení používateľské prostredie s názvom Oculus Rift Core 2.0. Beta tohto programu začne už v decembri v podobe bezplatnej aktualizácie.

Home rozhranie prešlo zmenou, ktorá umožní si upraviť 3D priestor podľa seba a to vrátane dekorácií. Aplikácie môžete napríklad spustiť vložením virtuálnej kazety do virtuálnej retro konzoly.

Virtuálny domov bude slúžiť aj na interakciu s ostatnými, keďže si môžete svojich kamarátov pozvať k sebe, aby videli, čo sa vám podarilo vytvoriť. Rovnako sa môžete aj vy pozrieť k ostatným.

Pozrite si

Facebook predstavil Oculus Go, VR headset s integrovaným mobilným hardvérom

Do rozhrania tiež pribudla funkcia „Dash“, ktorá vám umožní si počas používania aplikácií prezerať váš zoznam pridaných kamarátov, notifikácie a task bar.

Oculus v rámci prezentácie predstavil aj niekoľko nových hier. Od štúdia Ready At Dawn sa môžu majitelia Oculus Rift tešiť na Echo Combat.

Od Insomniac štúdia sa fanúšikovia dočkali predstavenia single-playerovej časti hry Unspoken, kde hráči proti sebe čarujú.

Pozrite si

Predaje VR zariadení zverejnené, je Oculus Rift prepadák?

Ďalšou novinkou je Marvel: Powers United VR, ktorá bude debutovať 3. novembra a fanúšikovia rozprávok Pixar dostanú hru k ich novému animáku, Coco.

Okrem týchto kúskov si na svoje prídu aj fanúšikovia seriálu Stranger Things, pre ktorých je nachystaný VR zážitok Face Your Fears: Stranger Things.

Ak sa stále neviete rozhodnúť, či si máte zaobstarať Oculus Rift, možno vás presvedčí správa, že toto VR zariadenie znížilo svoju cenu zo 799 dolárov na 399 dolárov. V tejto cene dostanete okrem VR headsetu aj pár ovládačov.

Ak vám príde cena prestrelená, môžete siahnuť po novom Oculus Go určenom pre mobilné zariadenia.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.