Facebook predstavil Oculus Go, VR headset s integrovaným mobilným hardvérom

ZDROJ | Facebook

Facebook, respektíve spoločnosť Oculus, už dlhšie sľubovala VR headset, ktorý by na svoje fungovanie nepotreboval pripojenie k počítaču, ani k telefónu. Čerstvo predstavený Oculus Go tento nápad premieňa na realitu a prekvapuje nízkou cenou.

https://youtu.be/-bQUBzPZHHQ

Oculus Go môže fungovať samostatne vďaka integrovanému mobilnému hardvéru priamo v tele headsetu. Na tomto hardvéri síce nepôjde rovnaký obsah, ako na veľkom headsete Oculus Rift, no kompatibilný bude s bohatou knižnicou Samsung Gear VR. Konkrétne špecifikácie headsetu zatiaľ nie sú známe.

Pozrite siNový headset Samsung Gear VR s viacúčelovým dotykovým olvádačom

O zobrazenie sa postará dvojica displejov s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov. Toto rozlíšenie má zaručovať dostatočnú ostrosť a údajne eliminuje viditeľnosť jednotlivých pixelov. V headsete je zabudovaný priestorový zvuk a prehrávaný obsah z headsetu môžu počuť aj ľudia v okolí.

ZDROJ | Facebook

K headsetu je pribalený aj ovládač podobný tomu, aký používa Samsung Gear VR. Vďaka tejto podobnosti budú systémy vzájomne kompatibilné, takže by pri vydaní Oculus Go nemal byť problém s nedostatkom VR obsahu.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siPredaje VR zariadení zverejnené, je Oculus Rift prepadák?

To najzaujímavejšie na záver. Oculus Go bude stáť 199 dolárov, vďaka čomu je virtuálna realita znova o čosi dostupnejšia. Odpadá tak nutnosť vlastniť drahý telefón a špeciálny headset, ktorý by bol kompatibilný len s jedným druhom telefónu. Oculus Go bude v predaji niekedy začiatkom budúceho roka.

ZDROJ | Facebook

Minulý rok za zatvorenými dverami Oculus prezentoval novinárom takzvaný Project Santa Cruz. Šlo o bezdrôtový headset, ktorý nevyžaduje k fungovaniu počítač ani mobil. Oculus Go ale nie je Project Santa Cruz, ale jeho lacnejšia alternatíva. Znamená to teda, že sa ešte môžeme tešiť na ďalší samostatný VR headset, ktorý bude zrejme drahší a prepracovanejší.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Komentáre k článku