Reklama

Nový headset Samsung Gear VR s viacúčelovým dotykovým olvádačom

Samsung Gear V
Marek Hudák
Samsung Gear V

Juhokórejský výrobca na konferencii MWC 2017 predstavil okrem hybridu Galaxy Book a tabletu Galaxy Tab S3 tiež nové okuliare Samsung Gear VR.

Pozrite si

Testovali sme Samsung Gear VR s ovládačom

Vynovený VR headset sa vyznačuje novým ovládačom predstavujúcim zároveň aj gamepad, pre ktorý sú v súčasnosti vo vývoji desiatky aplikácií.

Zdroj | Samsung

Ovládač je vybavený potvrdzovacím tlačidlom, tlačidlom domov, späť a ovládaním hlasitosti. Nechýba ani dotyková plocha v hornej časti zariadenia.

Samotný headset poskytuje 101-stupňové zorné pole a technológiu, ktorá by mala umožniť používanie zariadenia aj tým, ktorým je zvyčajne z VR zle.

V priebehu marca tohto roka by mal byť pre headset a nový ovládač uvoľnený vývojársky balík (SDK). Samozrejmosťou je podpora microUSB aj USB-C portu.

Pozrite si

Dostali sme sa k Samsung Galaxy Book

„Gear VR s ovládačom rozširuje portfólio našich VR produktov a uľahčuje používateľom dokonale sa ponoriť do virtuálnej reality pri hre aj pri sledovaní videa,“ vyjadril sa prezident divízie mobilných komunikácií Samsungu DJ Koh.

Pozrite si

Samsung Galaxy Tab S3 s kovovým telom a reproduktormi AKG

Novinka bude kompatibilná so smartfónmi Samsung Galaxy Note 5, Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+, S7 a S7 edge.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.