Reklama

Nový HP Chromebook 13 až so 16 GB pamäťou RAM

Zdroj | HP
Marek Hudák
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Takto pred týždňom sme si predstavili nový Acer Chromebook 14 s celkom prijateľnou cenou, dnes sa vás pokúsi zaujať celokovový HP Chromebook 13.

Možno si ešte spomeniete na pomerne drahý a zároveň nadupaný Chromebook Pixel, v ktorom ste mohli nájsť už aj dnes veľmi populárny a používaný USB port Typu C.

Pozrite si

HP Spectre 13 je už na Slovensku, v predaji bude až v júni

Zdroj | HP Chromebook 13

Po tomto modeli chcela spoločnosť Google opäť nejaký výkonný Chromebook, ktorý by sa mohol porovnávať so zariadeniami Apple. Spomínaný HP Chromebook 13 sa ukazuje vo veľmi dobrom svetle a zároveň aj ako dobrý konkurent.

Zdroj | HP Chromebook 13

Novinka sa môže pýšiť prvenstvom v použití procesora Intel Core m Skylake, ktorému v najdrahšej konfigurácii pomáha až 16 GB pamäť RAM.

Vizuálne zobrazenie výkonu integrovanej grafickej karty Intel HD 515 je možné na 13,3-palcovom displeji s nadpriemerne vysokým rozlíšením 3 200 x 1 800 px.

Zdroj | HP Chromebook 13

Z pohľadu konektivity autori nezabudli na zabudovanie USB-C portu a klasického USB 3.0. Nechýba taktiež klasický jack a možnosť použitia microSD kariet. Ako môžete vidieť na fotografiách, nový Chromebook ľahko odložíte do takmer akejkoľvek tašky vďaka hrúbke 12,9 mm a váhe 1,3 kg.

Práve s využitím portu USB Typu C Chromebook podporuje rýchle nabíjanie. Samotná batéria dokáže zásobiť model energiou na približne 11 a pol hodiny počas bežnej záťaže.

Zdroj | HP Chromebook 13

Ak vás po prečítaní článku nový HP Chromebook 13 zaujal, rezervujte si minimálne 499 dolárov (440 eur) na najlacnejšiu verziu s procesom Intel Pentium 4405Y a 4 GB pamäťou RAM.

Pozrite si

Acer Chromebook 14 očarí hlavne veľmi prijateľnou cenou

No až za minimálne 599 dolárov (528 eur) dostanete sľubovaný procesor rady m, teda Intel Core m3-6Y30 s taktiež 4 GB pamäťou RAM. Už za pomerne vysokú cenu 819 dolárov (723 eur) môžete počítať s výkonom procesoru Intel Core m5-6Y57 s 8 GB RAM.

Jedine top model s cenovkou 1 029 dolárov (908 eur) disponuje 16 GB pamäťou RAM v spolupráci procesora Intel Core m7-6Y75. Práve v tomto modeli máte k dispozícií aj najväčšiu internú pamäť, teda 32 GB úložný priestor. Začiatok predaja sa očakáva v priebehu nasledujúceho mesiaca.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.