Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Acer Chromebook 14 očarí hlavne veľmi prijateľnou cenou

Acer Chromebook 14 očarí hlavne veľmi prijateľnou cenou
Zdroj | Acer
Marek Hudák
Acer Chromebook 14 očarí hlavne veľmi prijateľnou cenou
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Ešte začiatkom mesiaca sme vám priniesli zopár informácií o chystanej novinke Acer Chromebook 14, dnes už máme pre vás komplexný prehľad o novom modeli.

Ako spoločnosť Acer uvádza, nový Chromebook je určený predovšetkým pre prácu, čo len potvrdzuje osadenie 6. generácie Intel Core procesoru.

Nechýba ani odolná konštrukcia spĺňajúca vojenský štandard MIL-STD 810G USA armády zabezpečujúci funkčnosť Chromebooku aj v nie veľmi ideálnych podmienkach. Z praktického pohľadu je klávesnica odolná voči poliati, model vydrží tlak 60 kg a prežije pád zo 122 cm.

Zdroj | Acer

Ani displej neostal bez pridaných prvkov zvyšujúcich odolnosť. Autori stavili na Vibrant Corning Gorilla Glass, ktoré poskytuje používateľom flexibilitu v možnosti návrhu horného krytu.

Nový Acer Chromebook 14, ako aj názov nasvedčuje, je kompatibilný s Google Chrome for Work, vďaka čomu poskytuje nadpriemerné zabezpečenie.

Pozrite si

Dizajnovo príťažlivý herný projektor Acer Predator Z850

Nielen bezpečnosť je na vysokej úrovni, ale aj hardvér zariadenia. O čo najlepší výkon sa bude starať spomínaný Intel Core 6. generácie, avšak nevieme o aký typ sa jedná. V závislosti od konfigurácie sa rozlišuje aj výdrž batérie.

Pri HD displeji (1 366 x 762 px) môžete počítať s 12 hodinami na jedno nabitie a pri Full HD (1 920 x 1 080 px) s výdržou menšou len o 2 hodiny .

Zdroj | Acer

Už aj firma Acer začína používať nový USB port. Práve Chromebook 14 je vybavený USB 3.1 typu C, vďaka ktorému je možný prenos dát, zvuku alebo videa s rýchlosťou až do 5 Gb/s.

Bezdrôtová komunikácia je zabezpečená pomocou dvojpásmového Wi-Fi 802.11ac s technológiou 2 x 2 MIMO. Nechýba ani Bluetooth 4.1, vďaka ktorému pripojíte k Chromebooku rôznorodé príslušenstvo. Vďaka zabudovanému HDMI je zas možné zobrazovať video na externej obrazovke.

Pozrite si

Acer Switch Alpha 12 – hybridný konkurent pre Surface Pro 4

Pri vnútornom úložisku sú tak taktiež ako aj pri displeji na výber dva varianty. Prvá disponuje 32 GB vnútorným úložiskom a druhá o polovicu menším, teda 16 GB eMMC. To isté platí aj pri pamätiach RAM. Na výber je buď konfigurácia s 4 GB alebo 2 GB LPDDR3 SDRAM.

Cenou si Acer Chromebook 14 for Work určite získa mnohé peňaženky. Predaj sa začne v máji a najlacnejší model bude možné zakúpiť už za 249 €.

Zdroj