Reklama

Acer Chromebook 14 očarí hlavne veľmi prijateľnou cenou

Zdroj | Acer
Marek Hudák
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Ešte začiatkom mesiaca sme vám priniesli zopár informácií o chystanej novinke Acer Chromebook 14, dnes už máme pre vás komplexný prehľad o novom modeli.

Ako spoločnosť Acer uvádza, nový Chromebook je určený predovšetkým pre prácu, čo len potvrdzuje osadenie 6. generácie Intel Core procesoru.

Nechýba ani odolná konštrukcia spĺňajúca vojenský štandard MIL-STD 810G USA armády zabezpečujúci funkčnosť Chromebooku aj v nie veľmi ideálnych podmienkach. Z praktického pohľadu je klávesnica odolná voči poliati, model vydrží tlak 60 kg a prežije pád zo 122 cm.

Zdroj | Acer

Ani displej neostal bez pridaných prvkov zvyšujúcich odolnosť. Autori stavili na Vibrant Corning Gorilla Glass, ktoré poskytuje používateľom flexibilitu v možnosti návrhu horného krytu.

Nový Acer Chromebook 14, ako aj názov nasvedčuje, je kompatibilný s Google Chrome for Work, vďaka čomu poskytuje nadpriemerné zabezpečenie.

Pozrite si

Dizajnovo príťažlivý herný projektor Acer Predator Z850

Nielen bezpečnosť je na vysokej úrovni, ale aj hardvér zariadenia. O čo najlepší výkon sa bude starať spomínaný Intel Core 6. generácie, avšak nevieme o aký typ sa jedná. V závislosti od konfigurácie sa rozlišuje aj výdrž batérie.

Pri HD displeji (1 366 x 762 px) môžete počítať s 12 hodinami na jedno nabitie a pri Full HD (1 920 x 1 080 px) s výdržou menšou len o 2 hodiny .

Zdroj | Acer

Už aj firma Acer začína používať nový USB port. Práve Chromebook 14 je vybavený USB 3.1 typu C, vďaka ktorému je možný prenos dát, zvuku alebo videa s rýchlosťou až do 5 Gb/s.

Bezdrôtová komunikácia je zabezpečená pomocou dvojpásmového Wi-Fi 802.11ac s technológiou 2 x 2 MIMO. Nechýba ani Bluetooth 4.1, vďaka ktorému pripojíte k Chromebooku rôznorodé príslušenstvo. Vďaka zabudovanému HDMI je zas možné zobrazovať video na externej obrazovke.

Pozrite si

Acer Switch Alpha 12 – hybridný konkurent pre Surface Pro 4

Pri vnútornom úložisku sú tak taktiež ako aj pri displeji na výber dva varianty. Prvá disponuje 32 GB vnútorným úložiskom a druhá o polovicu menším, teda 16 GB eMMC. To isté platí aj pri pamätiach RAM. Na výber je buď konfigurácia s 4 GB alebo 2 GB LPDDR3 SDRAM.

Cenou si Acer Chromebook 14 for Work určite získa mnohé peňaženky. Predaj sa začne v máji a najlacnejší model bude možné zakúpiť už za 249 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.