Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nový Apple iPad Pro má 9,7" displej a 12 Mpx foťák a 256 GB pamäť

Nový Apple iPad Pro má 9,7" displej a 12 Mpx foťák a 256 GB pamäť
Zdroj | Apple
Števo Porubský
Nový Apple iPad Pro má 9,7" displej a 12 Mpx foťák a 256 GB pamäť
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple práve okrem nového iPhone SE predstavil nový tablet Apple iPad Pro. Nový iPad s dodatkom Pro je podobný tomu zo septembra minulého roka, no je výrazne menší. Nechýba mu však extrémne jemný displej a stylus na „kreslenie“.

Pozrite si

Apple iPad Pro má 12,9“ displej a unikátne dotykové pero

Nový iPad Pro má 9,7″ Retina True Tone displej s rozlíšením 1 536 x 2 048 px (cca 264 PPI). Podľa Apple odráža o 40% menej svetla, ako iPad 2. True Tone displej je navyše schopný prispôsobovať sa okolitému svetlu a upravuje vyváženie bielej displeja.

Pozrite si

Apple iPad Pro 9.7 – menší, ale rovnako brutálny

Nad displejom nechýba 5 Mpx FaceTime webkamera s HD videom. V rohoch tabletu nechýbajú quad reproduktory s Dolby Digital Plus, takže v akejkoľvek polohe budete počuť stereo zvuk.

Zdroj | Apple

V unibody hliníkovom tele sa ukrýva 64-bitový procesor A9X, rovnaký, ako ponúka väčší iPad Pro. Ani novinke nechýba koprocesor M9, ktorého úlohou ostáva spracovávanie dát z najrôznejších senzorov. O pohodlný chod iOS 9.3 sa stará 2 GB pamäť RAM, čo je však polovičná hodnota z pôvodného iPad Pro 12.9. Absolútnou novinkou je až 256 GB interná pamäť, ktorá sa však objaví aj v pôvodnej verzii s 12,9″ displejom.

Zdroj | Apple

Práve vďaka iOS 9.3 novinke nechýba ani multitasking pre prácu s dvomi oknami/programami súčasne. Strihanie videí, práca s fotografiami či textom je tak výrazne pohodlnejšia, hoci nový iPad má „len“ 9,7″ displej. Okrem toho ponúkne všetky funkcie, ktoré iOS 9.3 so sebou prináša, vrátane Night Shift módu.

Pozrite si

Apple iPhone SE je tu aj s malým displejom

Zdroj | Apple

Na zadnej strane si našiel miesto 12 Mpx iSight fotoaparát s True Tone bleskom a Ultra HD videom. Ide prakticky o rovnaký snímač, aký ponúka iPhone 6S. Chýba mu však optická stabilizácia. Nechýba však selfie blesk či Live Photos alebo 63 Mpx panoráma.

Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Ani novému iPadu Pro nechýba unikátny stylus s názvom Pencil. Apple Pencil (99 USD) je prakticky rovnaká, ako v prípade pôvodného iPadu Pro. Okrem tisícok stupňov tlaku vie rozoznávať aj naklonenie, takže s ňou môžete pracovať ako s klasickou ceruzkou, voskovkou či štetcom.

Zdroj | Apple

V tele s rozmermi 240 x 169,5 x 6,1 mm a hmotnosťou 437 gramov je okrem iného 27,5 Wh Li-Pol batéria, ktorá vraj nemá problém vydržať 10-hodinovú prevádzku na jedno nabitie. Samozrejmosťou je aj Smart Connector na spodnej strane pre pripojenie Apple SmarKeyboard či ďalších príslušenstiev od Apple či iných výrobcov.

Zdroj | Apple

 

Zdroj | Apple

Cena nového Apple iPad Pro je na americkom trh ustanovená na 599 USD za 32 GB Wi-Fi verziu, model s 128 GB pamäťou a Wi-Fi bude stáť 749 USD a top model s 256 GB pamäťou vás vyjde na 899 USD.

Zdroj | Apple

Nechýbajú ani verzie s LTE modemom. 32 GB verzia bude stáť 729 USD, ceny ostatných modelov s LTE výrobca zatiaľ nezverejnil.

V predaji budú 4 farebné verzie, novou je „Rose Gold“. V predaji bude od 31. marca. Kedy sa objaví na našom trhu nie je známe. Do leta je tu však určite.

Zdroj