Reklama

Apple iPad Pro má 12,9“ displej a unikátne dotykové pero

Števo Porubský

O veľkom tablete s logom nahryznutého jablka sme počuli už v lete, no šlo len o dohady a grafické návrhy dizajnéra Martina Hájeka. Dnes je však všetko inak, Apple predstavil svoj najväčší iPad v histórii.

Apple iPad Pro

Apple iPad Pro má 12,9“ displej s rozlíšením 2 732 x 2 048 pixlov (264 PPI), čím sa displej stáva tým najjemnejším displejom Apple. Nad displejom je 1,2 Mpx FaceTime webkamera s len HD videom.

Apple iPad Pro

Pozrite si

Apple iPhone 6S je tu a s ním aj 3D Touch!

Vo vnútri sa ukrýva nový 64-bitový procesor A9X, ktorý je vraj až 2x rýchlejší, ako doteraz používaný A8X. To dovoľuje novému iPadu výkon, o akom snívajú mnohí konkurenti. Podľa Apple je nový iPad Pro výkonnejší ako 80 % mobilných zariadení na trhu. V galérii pod textom nájdete aj porovnania so staršími modelmi. S A9X procesorom spolupracuje M9 koprocesor, ktorý má rovankú úlohu, ako v prípade iPhone 6, resp. jej novšej verzie iPhone 6S, teda riadiť pohybové senzory. Operačná pamaäť RAM by mala mať kapacitu 4 GB.

Nový iPad samozrejme podporuje multitasking, pričom tým, že jeho kratšia časť displeju je rovnaká, ako výška displeja iPadu Air 2, naraz môžete pracovať s dvomi programami. Unikátnosťou je možnosť strihať 4 Ultra HD videá. Keď už o videách. Novinka má 8 Mpx iSight fotoaparát na zadnej strane (neviem si predstaviť, kto bude s takýmto kuchynským podnosom reálne fotiť). Fotoaparát má optiku so svetelnosťou f/2,4, snímač je typu BSI CMOS a ponúka množstvo funkcií z minuloročného iPhone 6.

Apple iPad Pro

Zaujímavé je zabudovanie štvorice reproduktorov k rohom tabletu pre čo najlepší zvuk. Zabudovaná batéria dokáže udržať iPad Pro pri živote neuveriteľných 10 hodín. Li-Pol batéria má kapacitu 38,5 Wh.

Apple iPad Pro

Absolútnou novinkou je Apple Pencil, unikátny stylus, ktorý je určený hlavne pre umelcov a tvorcov najrôznejšieho vizuálneho obsahu. Vyhrať sa s ním však môže ktokoľvek. Pencil je unikátny hlavne tým, že dokáže rozpoznávať nielen pohyb, ale i tlak a naklonenie tela, takže môžete kresliť ako reálnou ceruzkou či štetcom. Zabudovaná batéria sa bude nabíjať cez Lightning port na vrchej strane stylusu. Šikovné. Cena ale nepoteší, za túto hračku si Apple vypýta 99 dolárov!

Pozrite si

Nová Apple TV je realitou, čo všetko nový set-top-box prinesie?

https://www.youtube.com/watch?v=WlYC8gDvutc

Novinkou je puzdro Smart Keyboard s cenou až 169 dolárov, ktoré sa k tabletu pripája cez nový Smart Connector. Ten dokáže tablet i nabíjať a je magnetický. Tablet je pritom tenký len 6,9 mm (305,7 x 220,6 x 6,9 mm) a jeho hmotnosť je 713 gramov (723 g LTE verzia)! TouchID je samozrejmosťou, rovnako ako i Wi-Fi a Bluetooth , GPS/GLONASS moduly. V predaji bude aj LTE verzia Cat4. Operačným systémom je najnovší iOS 9.

Apple iPad Pro

V predaji od novembra bude v strieborný, zlatý a „space gray“ model. Ceny budú začínať na 799 dolárov za 32 GB Wi-Fi verziu, vrcholom bude 1 079 dolárov za 128 GB Wi-Fi + LTE verziu.

Apple iPad Pro

Zdroj a foto: Apple

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.