Reklama

Noví zákazníci v Rusku a Bielorusku si už ESET neaktivujú

Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

ESET sa pripojil k neustále rozširujúcemu sa zoznamu firiem, ktoré obrazne povedané nechcú mať s Ruskom a Bieloruskom nič spoločné. Spoločnosť poskytne humanitárnu pomoc občanom Ukrajiny cez svoju nadáciu, ale aj vďaka finančnej zbierke svojich zamestnancov.

Rozhodnutie sa týka domácich používateľov, firiem aj organizácií. Predaj vládnym inštitúciám bol fakticky zakázaný už v roku 2016, keď ruská vláda zaviedla také daňové pravidlá, legislatívu a certifikačné procesy, ktoré zvýhodňovali miestnych dodávateľov.

Pozrite si

ESET predstavil nové verzie riešení pre domácnosti a platformu ESET HOME

ESET však nezabúda na tých, ktorých sa násilie bezprostredne dotýka. Spoločnosť vytvorila fond na pomoc občanom Ukrajiny, do ktorého vložila 500 000 eur. Prostriedky sa použijú na priamu pomoc a tiež ako dar mimovládnym organizáciám – Nadácia INTEGRA a UNICEF. ESET zároveň zorganizoval zamestnaneckú zbierku a motivuje vlastných pracovníkov, aby sa ako dobrovoľníci zapojili do humanitárnych činností. Na tento účel im poskytne špeciálny
priestor v rámci pracovného času.

ESET nezabúda ani na pomoc zamestnancom svojho ukrajinského obchodného partnera a ich rodinám, ktorým poskytuje ubytovanie a finančnú podporu.

Ako ďalší krok pripravil ESET rozšírenú podporu pre zákazníkov na miestach konfliktu. Firemným zákazníkom na Ukrajine ESET bezplatne upgradol bezpečnostné riešenia na najvyššiu verziu svojich produktov, aby tak dosiahol maximálnu bezpečnosť. Okrem toho sa bezplatne predlžujú licencie koncovým aj firemným zákazníkom.

Zdroj | Lenovo

ESET si uvedomuje, že ruskí útočníci nesedia len v tankoch a lietadlách. Štátom dotovaní kyberzločinci napádajú citlivú infraštruktúru, vládne portály, prakticky všetko, kde nájdu dieru v zabezpečení. Spoločnosť upgradovala bezpečnostné riešenia ohrozeným organizáciám v zóne konfliktu, okolitým štátom a tiež krajinám podieľajúcim sa na sankciách, ktoré by sa mohli stať cieľom kybernetických útokov. Novým aj existujúcim zákazníkom celosvetovo ponúka  možnosť bezplatne pridať novú ochranu pred zero-day hrozbami: ESET Dynamic Threat Defence.

Spoločnosť zdôrazňuje, že rozhodnutie ukončiť nový predaj v Rusku a Bielorusku neberie na ľahkú váhu. Pre tento krok sa rozhodli preto, aby deklarovali svoj postoj a podporu Ukrajine i jej obyvateľom.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.