Reklama

Nové Huawei Watch GT 2 Pro, Watch Fit a FreeBuds Pro. Čo ponúknu a za koľko?

Roman Calík

Huawei rozšíril svoju ponuku inteligentných zariadení a príslušenstva o trojicu noviniek. Nechýbajú prémiové hodinky či nové Bluetooth slúchadlá s futuristickým tvarom a potláčaním okolitého hluku.

Huawei začal na Slovensku predávať najnovšiu generáciu hodiniek Huawei Watch GT 2 Pro. Hodinky chcú zaujať podľa výrobcu – prémiovým dizajnom, pokročilým sledovaním športových aktivít, ale najmä dlhou výdržou batérie. Tieto hodinky, aj napriek plne farebnému displeju 1,39-palcovému AMOLED displeju a meraniu aktivít vrátane srdcového tepu, by mali vydržať 14 dní!

Sami sme na výdrž hodiniek zvedaví, už ich testujeme v redakcii. Ako sme s Huawei Watch GT 2 Pro vyšli na Chopok, si môžete prečítať v našom reportážnom článku.

Hodinky majú k dispozícii celkovo viac ako 100 tréningových režimov, kde nechýbajú ani také chuťovky ako je golf či lyžovanie. Napríklad lyžiarky režim monitoruje priemernú rýchlosť, ale aj vzdialenosť, dráhu, kumulatívne klesanie či maximálny sklon a zároveň aj srdcovú frekvenciu či nasýtenie krvi kyslíkom (SpO2).

Pozrite si

Nové hodinky Huawei Watch GT2 Pro zvládnu aj výstup na Chopok

K dispozícii sú aj extŕemne športy, loptové hry či vodné športy. Automaticky však hodinky detekujú 6 režimov. Zaujímavosťou je aj možnosť upraviť si ciferník vlastnou fotografiou vďaka funkcii Huawei Share OneHop Watch Face. Samozrejmosťou je podpora GPS, možnosť telefonovania a príjmania správ. Žial cez hodinky na správy neodpoviete.

Hodinky sa na Slovensku predávajú v dvoch verziách, a to v elegantnom sivom a športovom čiernom prevedení za cenu 299 eur. Hodinky budú k dispozícii aj u operátorov O2, Orange a Telekom koncom októbra 2020, resp. začiatkom novembra 2020.

Zaujímavou novinkou sú aj inteligentné hodinky Watch Fit s obdĺžnikovým tvarom. V tomto prípade je k dispozícii až 1,64-palcový AMOLED displej s úzkym 0,95 mm rámikom. Hodinky majú hmotnosť 34 gramov a tiež ponúknu slušnú výdrž, malo by to byť 10 dní. Rovnako ako Watch GT 2 Pro ponúknu aj rýchle nabíjanie, kde za 5 minút nabijete hodinky na 1 deň používania.

Huawei Watch Fit poskytnú 96 tréningových režimov a nechýbajú animácie pre 44 cvikov, ktoré môžete s hodinkami vykonávať. Poteší tiež 24-hodinové sledovanie tepu a meranie hladiny kyslíku v krvi. Aj tieto hodinky vám zobrazia notifikácie z vami vybraných aplikácií.

Cena hodiniek je 119 eur a kúpite si ich aj u operátora Orange.

Pozrite si

Huawei Watch Fit oslovia veľkým hranatým displejom a dlhou výdržou

Akýmsi štandardom v ponuke výrobcov smartfónov sú aj bezdrôtové slúchadlá do uší, tu má Huawei tiež novú generáciu modelu FreeBuds. Nové FreeBuds Pro sú pritom prvé slúchadlá s inteligentným dynamickým potláčaním hluku na svete. Čo to znamená? Už samotná konštrukcia slúchadiel eliminuje otvory, ktorými by mohol zvuk preniknúť dovnútra ucha, čo oceníte pri chôdzi, behu aj bicyklovaní.

Avšak priamo na slúchadlách môžete zapnúť aj aktívne potláčanie okolitého hluku, pričom v slúchadlách je zakomponované aj dynamické odpruženie, ktoré redukuje vibrácie a stabilizuje akustický systém celého slúchadla.

Aktívne inteligentné potlačenie hluku priotm dokáže potlačiť okolitý hluk o 40 dB. Dokonca sú k dispozícii aj duálne mikrofóny, vďaka ktorým slúchadlá automaticky reagujú na prostredie a samé prepnú medzi režimom potlačenia hluku ultra, príjemný a všeobecný.

K dispozícii je aj množstvo módov, napríklad vďaka módu Awereness a Voice počujete okolie vtedy, keď to potrebujete – pri prechode cez cestu či pri rozprávaní sa s inou osobou.

Slúchadlá dostali cenovku 199 eur a začnú sa predávať počas tohto mesiaca.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.