Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nové herné príslušenstvo HP OMEN ponúkne rýchle nabíjanie a nulové oneskorenie

Nové herné príslušenstvo HP OMEN ponúkne rýchle nabíjanie a nulové oneskorenie
Zdroj | HP
Stanislav Vinc
Nové herné príslušenstvo HP OMEN ponúkne rýchle nabíjanie a nulové oneskorenie
Zdroj | HP
Zdroj | HP

HP rozšírilo svoje portfólio herných periférií OMEN o novú bezdrôtovú klávesnicu, myš a slúchadlá s technológiou Warp, ktorá sa má postarať o prenos zvuku s prakticky nulovým oneskorením. Novinky neobišli ani herný desktop OMEN 30L, ktorý dostáva najnovšiu sériu grafických kariet GeForce.

Celosvetová pandémia praje videohernému priemyslu a rastúcu vlnu jeho popularity si nechce nechať ujsť ani HP. V prvom rade preto svoj herný desktopový počítač OMEN 30L vybavuje novými grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX 3070, 3080 a 3090, ktoré boli predstavené začiatkom septembra.

Zdroj | HP

K značkovým počítačom však samozrejme patrí aj značkové príslušenstvo. To sa aktuálne rozširuje o nové bezdrôtové slúchadlá OMEN Frequency, ktoré na bezdrôtové pripojenie využívajú primárne frekvenciu 2,4 GHz. V spojení s technológiou Warp má nový headset ponúknuť hráčom prenos zvuku bez akejkoľvek odozvy.

Zdroj | HP

Po zvukovej stránke sa môže headset pochváliť priestorovým ozvučením 7.1 s nastaviteľným EQ a mikrofónom s potlačením okolitého šumu. Na jedno nabitie majú vydržať až 30 hodín, pričom na nabíjanie už budú využívať moderný USB-C port. Pripojiť ich pritom bude možné okrem PC aj k platformám Mac, iOS, Chrome, PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Pozrite si

SteelSeries Arctis 9 s duálnym pripojením je pripravený na PlayStation 5

Nabíjanie cez USB-C ponúkne aj nová bezdrôtová myš OMEN Vector. V jej prípade však stojí nabíjanie za zmienku aj vďaka jeho rýchlosti. Kým plných 180 hodín výdrže získa myš za 90 minút na nabíjačke, na získanie 10 hodín výdrže jej bude stačiť iba 5 minút nabíjania.

Zdroj | HP

Čo sa týka zvyšku výbavy, HP v tomto prípade siahlo po bezdrôtovom senzore 16000 DPI Pixart PAW3335 a mechanických spínačoch Omron, ktoré majú ponúkať životnosť až na 50 miliónov kliknutí.

Pozrite si

PlayStation 5 príde 19. novembra, poznáme už aj ceny

Treťou novinkou v portfóliu bude napokon bezdrôtová klávesnica OMEN Spacer TKL pripravená aj na priame káblové pripojenie cez USB-C. V bezdrôtovom režime však vydrží na jedno nabitie až 75 hodín, tentokrát s možnosťou získania ďalších šiestich hodín prevádzky 5-minútovým pobytom na nabíjačke. Bezdrôtový prenos vstupov je navyše šifrovaný 128-bitovým šifrovaním podľa štandardu AES.

Zdroj | HP

Klávesnica disponuje dotykovými spínačmi MX Cherry Brown, samozrejme aj so schopnosťou individuálneho rozpoznania akéhokoľvek počtu súčasne stlačených kláves. Súčasťou balenia klávesnice bude aj magneticky odnímateľná opierka dlaní.

Pozrite si

Sony Xperia 5 II prinesie nové fotoaparáty, 4K Ultra HD v 120 fps a 5G

Bezdrôtové slúchadlá OMEN Frequency dorazia na slovenský trh v priebehu januára 2021 za cenu 114,90 €. V rovnaký čas bude v predaji aj bezdrôtová klávesnica OMEN Spacer dostupná za 119 €. Skôr sa do predaja dostane bezdrôtová myš OMEN Vector, ktorá má na Slovensku stanovenú cenu na 56,99 € a už od konca septembra bude v predaji vynovený desktop HP OMEN 30L začínajúci na cene 1 099 €.