Reklama

PlayStation 5 príde 19. novembra, poznáme už aj ceny

Zdroj | Sony
Stanislav Vinc
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Fanúšikovia herných konzol PlayStation sa dočkali oznámenia cien oboch verzií novej konzoly PlayStation 5, ako aj ich spoločný dátum vydania. Oproti ostatným svetovým trhom dorazia do Európy s týždňovým meškaním.

Po niekoľkých mesiacoch čakania už nemusíme chodiť okolo horúcej kaše. PlayStation 5 bude aj na Slovensku dostupný od 19. novembra. Lacnejší variant PlayStation 5 Digital Edition bez Blu-ray mechaniky bude stáť 399,99 €. Plnohodnotný variant s mechanikou bude v predaji za 499,99 €.

Zdroj | Sony

Už o týždeň skôr, teda 12. novembra bude nová konzola v predaji v Spojených štátoch, Japonsku, Kanade, Mexiku, Austrálii, Južnej Kórei a na Novom Zélande. Predpredaj konzoly bol u väčšiny predajcov aj na Slovensku spustený okamžite po oficiálnom potvrdení cien a dátumu vydania.

Koľko konzol bude po spustení predaja dostupných, je v tejto chvíli otázne. Sony o oficiálnych číslach nehovorí, no podľa odhadov analytikov ich plánuje do konca vyrobiť zhruba 11 až 15-miliónov kusov. Výroba konzoly pritom podľa neoficiálnych informácií beží už niekoľko týždňov až mesiacov.

Lákadlom najmä pre tých, ktorí predchádzajúcu generáciu PlayStation nevlastnili, bude nová ponuka PlayStation Plus Collection. Pôjde o nový benefit pre predplatiteľov online služby PlayStation Plus, ktorí budú mať v deň vydania konzoly k dispozícii knižnicu vybraných titulov z konzoly PlayStation 4. Patriť medzi ne bude napríklad aj The Last Of Us Remastered, God of War, Uncharted 4 alebo aj The Last Guardian. Zatiaľ nie je jasné, či ide o fixnú ponuku alebo ju plánuje Sony postupne rozširovať.

Okrem informácií o samotnej konzole sa dočkalo oznámenia aj niekoľko nových titulov a svetlo sveta uzrelo aj zopár gameplay trailerov na už oznámené hry. Oznámenie bez akýchkoľvek záberov z hry dostalo iba pokračovanie série God of War, v ktorom sa tentokrát budeme môcť tešiť na Ragnarok.

Final Fantasy XVI

Hogwarts Legacy

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Call of Duty: Black Ops Cold War

Resident Evil Village

Oddworld: Soulstorm

Five Nights At Freddy’s

Devil May Cry 5

Fortnite (Untreal Engine 4 verzia)

Deathloop

Demon’s Souls

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.