Nová séria WAVE od JBL rúca pravidlá. Vyskúšali sme ich na vlastné uši

JBL sa na sezónu pripravilo zodpovedne. Na rozdiel od iných značiek neoprášilo len staré modely, ale vyvinulo nové, ktoré sú v mnohých smeroch zaujímavé – či už z pohľadu zvuku, technológií, alebo dizajnu. Naďalej si však zachovávajú skvelý pomer cena/výkon.

Nová JBL séria WAVE plne bezdrôtových slúchadiel sa radí medzi tzv. vstupné zariadenia, ktoré sú určené bežným používateľom. Do redakcie nám dorazili tri modely, takže sme si ich mohli, ako sa hovorí, poriadne „osahať“.

Všetky tri modely, JBL WAVE 100TWS, JBL WAVE 200TWS a JBL WAVE 300TWS spája elegantný dizajn, kompaktné rozmery, dlhá výdrž na jedno nabitie, intuitívne ovládanie, ergonomický tvar a jedinečný JBL zvuk. Spoločnú majú aj ďalšiu dôležitú vec, a to ich skvelú cenu. Za značkové slúchadlá naozaj nemusíte zaplatiť „majland“.

JBL WAVE 300TWS

Najvyšší model série WAVE sa postará o vašu zábavu, ale i o to, aby ste boli v kontakte s každou dôležitou osobou vo vašom živote. Slúchadlá JBL Wave 300TWS s jedným mikrofónom eliminujú hluk v pozadí, takže si môžete vychutnať telefonické hovory v stereo kvalite na cestách. Certifikát IPX2 prináša odolnosť voči jemnému dažďu a potu.

Komfort slúchadiel si vychutnáte aj vďaka dotykovému ovládaniu, okrem prijímania hovorov či posúvaní skladieb si viete priamo zo štupľov aktivovať hlasového asistenta.

Dizajn otvoreného ucha JBL300TWS zvyšuje vaše vnímanie okolia a tým pádom aj vašu bezpečnosť.

Skvelý zvuk zabezpečujú 12 mm dynamické meniče s frekvenčnou odozvou 20 až 20 000 Hz s 32 ohmovou impedanciou. Funkcia JBL Deep Bass sa postará o basové tóny v plnej paráde. Spoľahlivé bezdrôtové spojenie má pod palcom Bluetooth 5.2.

Viete, že…

JBL Wave 300TWS podporujú duálne pripojenie? Môžete ich teda využívať nielen v stereo režime, ale aj v mono, len s jedným slúchadlom v uchu. Praktické pri telefonovaní, video-konferenciách či počúvaní podcastov.

Ako je to z výdržou na jedno nabitie? Samotné slúchadlá zvládnu 6 hodín prevádzky, spolu s dobíjaním je to až 26 hodín. Nechýba rýchle nabíjanie, to prinesie energiu na jednu hodinu len za 10 minút nabíjania.

https://youtu.be/KS8sX0LHyck

JBL Wave 300TWS sa predávajú zo doporučenú cenu 79 eur.

JBL WAVE 200TWS

Slúchadlá prinesú váš obľúbený JBL Deep Bass zvuk všade, kde sa ocitnete. Na jednu výdrž vám poskytnú zábavu na 5 hodín, spolu s dobitím v puzdre je to 20 hodín.

Ovládajú sa dotykovo, takže vás žiaden hovor nebude vyrušovať pri žiadnej činnosti. Stačí klepnúť na slúchadlo a viete ho prijať, alebo ukončiť. Takto ľahko si viete manažovať prehrávanie hudby, alebo vyvolávať hlasového asistenta. Využívať môžete obidve slúchadlá, ale aj jedno, to druhé sa môže zatiaľ nabíjať.

Ergonomický tvar, moderný dizajn a ultraľahká konštrukcia, to všetko získate v modeli JBL WAVE 200 TWS. Dodávajú sa s tromi veľkosťami nástavcov do uší, ktoré zaisťujú dokonalé tesnenie pre väčšie pohodlie a čistotu zvuku.

Slúchadlá si poradia s odolnosťou podľa certifikátu IPX2, takže vás neprekvapia ľahké kvapky vody, ani trochu potu. Dynamické meniče majú 8 mm, ich frekvenčná charakteristika je v Hi-Fi pásme, čo znamená 20 až 20 000 Hz. Bezdrôtový prenos zvuku zabezpečuje Bluetooth 5.0.

Uvažujete, za koľko sa JBL WAVE 200TWS predávajú? Nebudete veriť, ale ich bežná cena 79,00 eur je teraz znížená na super cenu 59,90 eur.

Pozrite siUžite si jar a športové aktivity s JBL Reflect Flow PRO a JBL Endurance Race

JBL WAVE100TWS

Posledný model, plne bezdrôtové slúchadlá JBL WAVE100TWS sú určené pre každodennú zábavu. Čo to presne znamená? Už nikdy sa vám nezamocú káble, už nikdy nebudete mať pocit diskomfortu počas počúvania vašich najobľúbenejších songov. Sú malé, prekážať vám nebudú ani v úzkych rifliach.

Ergonomicky tvarované JBL Wave 100TWS vás nebudú omínať ani po hodinách počúvania.

Telefonické hovory a prehrávanie si môžete ľahko ovládať zo slúchadiel, rovnako tak i prístup k hlasovému asistentovi vášho zariadenia.

Kombinovaná výdrž batérií je 20 hodín, samotné slúchadlá dokážu prehrávať audio 5 hodín, puzdro dodá „šťavu“ na ďalších 15 hodín. JBL zabezpečujú 8 mm dynamické meniče s frekvenčnou odozvou 20 až 20 000 Hz, bezdrôtový prenos má na starosti Bluetooth 5.0.

Aj tento model ponúka okamžite spárovanie a nezávislé počúvanie vďaka duálnemu pripojeniu Dual Connect, vďaka ktorému môžete využívať podľa potreby len jedno slúchadlo.

https://youtu.be/ral7HUqp-6U

Zaujali vás JBL WAVE100TWS? Ani sa vám nečudujeme. Ich bežná cena je 59,90 eur, teraz slúchadlá môžu byť vaše len za 49,90 eur. No ak sa vám to zdá veľa, podľa našich informácií pripravuje JBL na máj pre tento model ešte atraktívnejšiu cenu. JBL si človek proste zamiluje.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou JBL.

ZdrojJBL