Reklama

Nie, Facebook nemení svoj názov na Meta, robí to jeho materská firma

Zdroj | Meta
Števo Porubský
Zdroj | Meta
Zdroj | Meta

Facebook na konferencii Connect 2021 oznámil očakávanú novinku – zmenu názvu. Žiaľ, nie každý chápe čo znamená zmena názvu spoločnosti Facebook a svoje články titulkujú obrovskými senzáciami v štýle: Facebook mení svoj názov na Meta! Clickbaity fungujú na Slovákov, to je jasné, no aj tu sa ukazuje, že neverte všetkému čo vidíte.

Zdroj | Meta

Facebook naozaj mení svoj názov na Meta, no pre bežného spotrebiteľa je táto informácia tak nepodstatná, ako keď Google zmenil svoj názov na Alphabet. „Ako? Google zmenil svoj názov na Alphabet? Veď ale Google je stále Google,“ pýtate sa? Google, služba, ktorú denno-denne používame svoj názov nezmenila. Firma by bola hlúpa, keby zmenila názov služby, ktorá je tak známa, že z nej vzniklo už aj sloveso – googliť.

Pozrite si

Google sa dostáva pod krídla spoločnosti Alphabet Inc., ktorá vznikla len včera

Zdroj | AWD News

To isté platí o Facebooku. Facebook, sociálna sieť s modrým logom nanešťastie nič nemení a ostáva tak ako doteraz. Facebook Inc., akciová spoločnosť, ktorá vlastní Facebook a množstvo ďalších spoločností, vrátane Instagramu WhatsAppu, Oculusu a ďalších, mení svoj názov na Meta Inc.

Zdroj | Meta

Mimochodom, všimnite si logo Facebook Inc.. Aj to Facebook zmenil nedávno, aby sa odlíšil (materská spoločnosť) od rovnomennej sociálnej siete. Meta Inc. predpokladá, že vďaka zmene názvu bude mať ľahšiu cestu v spoločnosti, keďže napríklad taký Instagram či WhatsApp nebude spájaný s Facebookom, ale s Meta Inc. Oficiálne dôvody sú, samozrejme, na oko krajšie.

Pozrite si

Prečo vypadol Facebook? Stratili sa záznamy a zamestnancom nefungovali karty

Zmena Facebooku na Meta je nepodstatná, pozrite si radšej podstatnejšie novinky, ktoré Facebook Meta na konferencii Connect 2021 oznámil v našom včerajšom článku. Mimochodom, je zaujímavé sledovať, ako Meta počas konferencie nezmienila ani slovkom neustále sa prevaľujúce problémy.

Pozrite si

Podľa internej správy je Instagram škodlivý pre mladé dievčatá

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.