Reklama

Neuveríte, koľko Google zaplatil Apple za predvolený vyhľadávač v Safari

Zdroj | Firmbee.com
Michal Sobek
Zdroj | Firmbee.com
Zdroj | Firmbee.com

Asi nie je žiadnym prekvapením a ani tajomstvom, že spoločnosť Google platí spoločnosti Apple skutočne veľké peniaze. Dôvodom je to, aby Google Vyhľadávač ostal v Safari ako predvolený.

Konkrétne hovoríme o operačných systémoch iOS a macOS, teda to, na čom bežia iPhonyMacy. Apple si maximálne uvedomuje potenciál aj obľúbenosť týchto zariadení, preto sa nebojí vypýtať veľa.

Zdroj | Solen Feyissa / Unsplash
Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa pozrieme na dáta z roku 2021, tak Apple vďaka tejto dohode zinkasoval až 15 miliárd dolárov. Pokiaľ by sa vám to zdalo veľa, tak obnos peňazí pre Apple v roku 2022 sa ešte o štvrtinu navýšil.

Podľa odhadov sa suma vyšplhala až na hodnotu 20 miliárd dolárov. Suma bola odhalená prostredníctvom dokumentov v žalobe Ministerstva spravodlivosti USA proti spoločnosti Google.

Dohoda medzi dvomi technologickými velikánmi mala byť tajná. Avšak práve počas súdneho procesu sa Apple preriekol, že za Google vyhľadávač platí Google miliardy dolárov ročne, ale konkrétna suma nebola spomenutá.

Pozrite si

Mapy Google dostanú ďalšie vylepšenie, dostupné budú vždy a všade

Svedok neskôr odhalil, že Google platí spoločnosti Apple 36 % svojich príjmov z online reklamy. Dohoda pritom trvá už vyše 20 rokov, pretože začala už v roku 2002.

Dokonca sa objavili správy, že úlohu Google by rád zastúpil ďalší veľký hráč na trhu, a to spoločnosť Microsoft. Tá údajne Apple ponúka svoj vyhľadávač Bing, pričom taktiež chce, aby sa stal predvoleným vyhľadávačom v Safari na iOS a macOS.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.