Reklama

Mapy Google dostanú ďalšie vylepšenie, dostupné budú vždy a všade

Zdroj | unsplash/Tamas Tuzes-Katai
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Tamas Tuzes-Katai
Zdroj | unsplash/Tamas Tuzes-Katai

Google chce dopriať svojim zákazníkom maximálne pohodlie a zároveň aj to, že sa s jeho aplikáciou Mapy nestratia ani v tom najhlbšom lese. Pripravovaná novinka poteší nielen všetkých dobrodruhov.

Určite ste už zachytili pojem satelitné pripojenie. Ide o funkciu, kedy sa smartfóny dokážu v miestach, kde nie je dostupná sieť mobilného operátora, pripojiť k satelitom a pomocou nich vykonať hovor alebo poslať núdzovú správu.

Zdroj | unsplash/CardMapr.nl
Obsah pokračuje pod reklamou

Ako prvý s tým prišiel Apple, neskôr ho nasledovali aj iní výrobcovia smartfónov. Nie je však prekvapením, že na integrácii tejto funkcionality pracuje aj sám Google.

Spoločnosť pridala podporu satelitného pripojenia pre aplikáciu Správy do beta verzie systému Android 15. Hovorí sa o tom, že by Google mohol pridať podporu aj pre aplikáciu Mapy.

Dokonca v zdrojovom kóde beta verzie 11.125 Máp Google sa nachádza nový reťazce kódu, ktorý uvádza zdieľanie polohy na satelite. Na základe toho by používatelia mohli aktualizovať svoju polohu raz za 15 minút, a to až päťkrát denne. Teda pre určenie polohy by už nemuseli potrebovať Wi-Fi alebo mobilné dáta od svojho operátora.

Pozrite si

Mapy Google majú opäť veľkú novinku, tentokrát chcú šetriť životné prostredie

Avšak, aby takéto niečo fungovalo, budete musieť mať aj kompatibilný smartfón. Odhaduje sa, že ako prvá príde s podporou séria smartfónov Google Pixel 9, ktorá by sa mala predstaviť koncom tohto roka.

Táto funkcia by sa tak pripojila k rastúcemu zoznamu s podporou satelitov v operačnom systéme Android 15. Ten by sme mali spoznať už budúci mesiac na vývojárskej akcii Google I/O.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.