Reklama

Mapy Google majú opäť veľkú novinku, tentokrát chcú šetriť životné prostredie

Zdroj | unsplash/CardMapr.nl
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/CardMapr.nl
Zdroj | unsplash/CardMapr.nl

Spoločnosť Google neustále vylepšuje svoju obľúbenú aplikáciu Mapy o nové funkcionality, aby nám uľahčil život. Novinka myslí na to, aby sme zároveň šetrili aj viac prírodu.

Technologický gigant sa chce viac zamerať na udržateľnú a alternatívnu dopravu. Tým pádom sa na to priamo viaže aj nová funkcionalita, ktorá môže nasmerovať používateľov tou správnou cestou, a to nielen v premávke.

Zdroj | unsplash/CardMapr.nl
Obsah pokračuje pod reklamou

Po novom keď zadáte cieľovú destináciu, tak vám Mapy Google vedľa klasickej trasy autom vypíšu aj alternatívne trasy, ktoré nadväzujú na verejnú dopravu a k tomu pridajú aj pešie alternatívy.

Nová funkcia bude dostupná v najbližších týždňoch vo viac ako 15 mestách po celom svete vrátane Amsterdamu, Barcelony, Londýna, Montrealu, Paríža, Ríma a Sydney. Ďalšie mestá pribudnú časom.

Zdroj | Google

Pokiaľ vlastníte elektromobil, tak Mapy Google čoskoro zobrazia súhrny založené na AI. Po novom vám Mapy povedia, kde sa nachádzajú v okolí nabíjačky. Okrem toho sa pridávajú aj praktické informácie, ako je dostupnosť portov v reálnom čase a rýchlosť nabíjania.

Táto funkcia sa dostane aj do vozidiel so systémom Google Automotive. Vhod príde aj zobrazenie hotelov, ktoré majú k dispozícii práve nabíjačky pre elektromobily.

Pozrite si

3 tipy, ako vďaka Google cestovať ešte pohodlnejšie

Google taktiež pridáva zobrazenie cestovných poriadkov pre vlaky a aj ceny vlakových lístkov. Teraz je funkcia k dispozícii v 38 krajinách (medzi ktorými je aj Slovensko) a rozširuje sa o diaľkové autobusové linky v 15 krajinách.

Zaujímalo vás, koľko pri lete lietadlom vypustíte emisií? Google vám to teraz vyráta za vás. Sprístupňuje totiž svoj model Travel Impact Model na predpovedanie emisií letu na pasažiera, ktorý už používajú Letenky Google.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.