Reklama

NAY TECHBOX roka 2022: Spoznajte špičkové produkty Xiaomi

TECHBOX

Vybrali ste už tých najlepších z najlepších? Hlasovať aj tento rok môžete už v 12. ročníku unikátnej čitateľskej ankety NAY TECHBOX roka, v ktorej spoločne s vami hľadáme tie najlepšie produkty, služby operátorov či bankové aplikácie roka 2022.

Dnes vám predstavíme nominácie produktov od spoločnosti Xiaomi. Je tam aj váš favorit?

Xiaomi si postupom rokov vybudovala silné postavenie v segmente elektroniky nielen vo svete, ale aj u nás. Hlavnou zbraňou bol pritom vždy skvelý pomer ceny a výkonu. Xiaomi sa už dávno nezaoberá len smartfónmi, ale má širokú paletu ďalších, niekedy aj nezvyčajných, zato extrémne praktických produktov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Do ankety sa vďaka týmto kvalitám medzi nominácie tohtoročnej ankety NAY TECHBOX roka 2022 dostali až štyri produkty od značky Xiaomi. V kategórii kategórii NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ sú to slúchadlá Xiaomi Buds 3T Pro, v kategórii NAY TECHBOX SMARTFÓN bojuje podarený kúsok Xiaomi 12T Pro, v kategórii NAY TECHBOX SMART HOME je to tyčový vysávač Xiaomi Truclean W10 a v kategórii NAY TECHBOX INOVÁCIA je to Xiaomi Smart Krmítko. Poďme si ich bližšie predstaviť.

Xiaomi sa tiež pustilo do audio príslušenstva, čoho výsledkom sú podarené bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Buds 3T Pro. Do relatívne malého puzdra v čiernej alebo bielej farbe, sa zmestili dve plne bezdrôtové slúchadlá tvarované tak, aby vám čo najlepšie sadli do uší.

Slúchadlá sú vybavené technológiou aktívneho potlačenia okolitých ruchov (ANC) až do hodnoty 40 dB, takže pri počúvaní hudby vás nebude rušiť ruch premávky alebo zvuk dopravného prostriedku, či hlasy kolegov v kancelárii. Ak chcete opak, stačí si zapnúť ambientný režim, ktorý vám zvuky okolia zosilní.

Zdroj | Xiaomi

Výdrž je na tom tiež výborne. Na jedno nabitie viete dosiahnuť až 6 hodín nepretržitého počúvania, pričom s puzdrom sa dostanete až na hodnotu 24 hodín. Výhodou puzdra je tiež integrovaná cievka bezdrôtového nabíjania štandardu Qi.

Cena Slúchadiel Buds 3T Pro je 145,90 eur. Pokiaľ sa im rozhodnete odovzdať hlas v ankete NAY TECHBOX roka 2022, nominovaný ho nájdete v kategórii NAY TECHBOX SLÚCHADLÁ.

Spoločnosť Xiaomi tento rok predstavila aj dvojicu smartfónov zo série 12T. Vybavenejší model Xiaomi 12T Pro disponuje konštrukciou kombinujúcu odolné sklo, hliníkový rám a matné sklo na zadnej stene. Prednej strane dominuje 6,67-palcový AMOLED panel so 120-herzovou obnovovacou frekvenciou a Full HD+ rozlíšením.

Smartfón sa nestratí ani po stránke výkonu. Výrobca totiž nasadil procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý je kombinovaný až s 12 GB RAM a 256-gigabajtovým úložiskom. Dominantou tohto modelu je ale hlavný fotoaparát s neuveriteľným rozlíšením 200 Mpx. K nemu sa pridáva 8-megapixelový ultraširokouhlý senzor a 2-megapixelové makro. Nechýba ani 8K video.

Skvelo na tom bude aj samotná výdrž. Xiaomi 12T Pro disponuje batériou s kapacitou 5 000 mAh, čo by nebolo až také neobvyklé, ale Xiaomi pridalo aj svoju technológiu rýchleho 120-wattového drôtového nabíjania.

Cena smartfónu Xiaomi 12T Pro je od 799 eur. Pokiaľ sa mu rozhodnete odovzdať hlas v ankete NAY TECHBOX roka 2022, nominovaný ho nájdete v kategórii NAY TECHBOX SMARTFÓN.

Obsah pokračuje pod reklamou

Posledným nominovaným produktom je vysávač na suché aj mokré vysávanie Xiaomi Truclean W10. Špecialitou je rotačná kefa, ktorá svojím otáčaním vytiera podlahu až 15-krát za sekundu, pričom pri každej otáčke sa aj vyčistí, a to pri vysokej teplote. Škvrny nemajú šancu.

Po vyčistení podlahy vložíte vysávač do základne a valcová kefa sa automaticky vyčistí. Po čistení horúcim vzduchom pri teplote 55 °C sa odstránia nepríjemné pachy a zabráni sa vzniku plesní. Pred použitím základňa automaticky naplní vysávač vodou s teplotou 75 °C.

Zdroj | Xiaomi

Na vysávači sa nachádza aj praktický 3,2-palcový displej, kde sa zobrazí režim čistenia alebo kapacita batérie. Xiaomi Truclean W10 obsahuje 3 režimy – automatický režim, režim vysokého výkonu a režim absorpcie vody. Výdrž na jedno nabitie sa pohybuje na úrovni 35 minút.

Cena vysávača Xiaomi Treuclean W10 je 799 eur. Pokiaľ sa mu rozhodnete odovzdať hlas v ankete NAY TECHBOX roka 2022, nominovaný ho nájdete v kategórii NAY TECHBOX SMART HOME.

Nie ste stále doma, ale chcete, aby mal váš domáci maznáčik stále čo jesť? Xiaomi už za vás našlo riešenie v podobe Smart Krmítka. Maximálny priemer granúl je 5 až 12 mm a do zásobníka sa zmestí až 1,8 kg jedla. To pre dospelú mačku alebo menšieho psa vystačí na 15 až 20 dní.

Zariadenie jednoducho naplníte granulami a o ostatné sa už postará automatika. Po nastavení toto krmítko od výdaju jedla nezastaví ani odpojenie od siete alebo výpadok prúdu. Samotné zariadenie je kvalitne spracované, dávkovacia čepeľ a miska na potraviny sú z nehrdzavejúcej ocele.

Zdroj | Xiaomi

Všetko si nastavíte cez mobilnú aplikáciu Mi Home. Tam si presne určíte, kedy a aké množstvo krmítko vypustí, aby sa vás domáci maznáčik mohol prísť najesť. Dokonca mu kedykoľvek môžete vypustiť aj extra jedlo, pričom si môžete sledovať aj aktuálny stav naplnenia zásobníka.

Ak by ste domácemu miláčikovi chceli takto zabezpečiť aj vodu, v Xiaomi mysleli aj na toto. Xiaomi Smart Napájacia Fontána filtruje vodu až v štyroch stupňoch. Opäť všetko vybavíte pomocou mobilnej aplikácie Mi Home aj na diaľku. Objem nádržky je pritom 2 litre.

Cena Xiaomi Smart Krmítka je 99 eur. Pokiaľ sa mu rozhodnete odovzdať hlas v ankete NAY TECHBOX roka 2022, nominovaný ho nájdete v kategórii NAY TECHBOX INOVÁCIA. Prípadne, ak vás zaujala Xiaomi Smart Napájacia Fontána, tak tá sa predáva za cenu 59,90 eur.

Obsah pokračuje pod reklamou

Hlasovaním v ankete NAY TECHBOX roka 2022 sa môžete zapojiť do žrebovania o 10 hodnotných cien, medzi ktorými nájdete aj špičkovú Mi Bezdrôtovú vŕtačku 12V od spoločnosti Xiaomi. Domáce kutilstvo bude odteraz zábavou!

Hlasovať môžete do 15. januára 2023.

Podrobné pravidlá súťažnej ankety NAY TECHBOX roka 2022 nájdete na web stránke NAYTECHBOXroka.sk.

Vopred ďakujeme za podporu ankety najmä generálnemu partnerovi ankety NAY a partnerom: Tatra banka, ESETCanonHisenseiRobotTP VisionVÚB banka a Xiaomi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.