Reklama

Nákladný e-bike unesie 170 kilogramov až do vzdialenosti takmer 100 kilometrov

Zdroj | Rad Power Bikes
Michal Sobek
Zdroj | Rad Power Bikes
Zdroj | Rad Power Bikes

Spoločnosť Rad Power Bikes sa aktívne zaujíma o segment e-bikov, pričom predstavila celkom novú flotilu. Tentokrát sa pozrieme na nákladný e-bike s názvom RadWagon 5.

Rad Power Bikes RadWagon 5 je skutočne nákladný e-bike ako sa patrí, veď jeho hliníková konštrukcia s predným odpružením, dostupná v čiernej a modrej farbe, dokáže uniesť celkový náklad až na úrovni 170 kilogramov.

Zdroj | Rad Power Bikes
Obsah pokračuje pod reklamou

To sa môže hodiť napríklad na prevoz dieťaťa alebo nákupu. Nesmieme zabúdať ani na to, že výrobca Rad Power Bikes má na výber skutočne veľké množstvo rôzneho dokúpiteľného príslušenstva. Nechýba certifikácia IPX6.

Poriadny výkon na úrovni 750 W má na starosti elektromotor, ktorý poskytuje aj 90 Nm krútiaceho momentu. Maximálna rýchlosť je obmedzená na hodnotu 45 km/h, takže jazda bude skutočne svižná. Navyše je tu prítomný aj snímač krútiaceho momentu.

Pozrite si

Po Paríži Žilina? Mesto nevie, či sa chce zbaviť zdieľaných kolobežiek

Zaujímavou časťou je samotná batéria. Nielenže dokáže napájať tento e-bike dostatočne dlho na to, aby dokázal prejsť vzdialenosť okolo 95 kilometrov, ale navyše ju chráni tepelný štít s certifikáciou UL-2271. To znamená, že batéria je dostatočne chránená na to, aby nemohol vzniknúť požiar, resp. aby sa nemal šancu rozšíriť do okolia.

Na bezpečné a efektívne zastavenie slúžia hydraulické kotúčové brzdy navrhnuté špeciálne pre nákladné e-biky. Na riadidlách je pripevnený aj farebný LCD displej s nabíjacím USB-C konektorom, ktorý dokáže zobrazovať všetky podstatné informácie. K bezpečnosti v premávke patria okrem LED svetiel aj zadné smerovky.

Zdroj | Rad Power Bikes

Tento zaujímavý nákladný e-bike je aktuálne k dispozícii na predobjednávky, pričom jeho doručenie sa predpokladá nasledujúci mesiac. Cena je stanovená na 2 199 dolárov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.