Reklama

Najväčšou zbraňou Garmin Instinct 2X Solar je ich športová výbava!

TECHBOX

Garmin je pre mnohých voľbou číslo jedna, pokiaľ ide o športové hodinky. Veď už len slovo športové dáva najavo, na čo sa táto spoločnosť primárne zameriava.

Inak na tom nie je ani pri novinke Garmin Instinct 2X Solar, ktorá vás o svojich športových kvalitách jednoznačne presvedčí.

prvej časti nášho seriálu sme sa povenovali športovému dizajnu unikátnych hodiniek spolu so skvelým transflexným displejom, na ktorom uvidíte informácie vždy jasne, a to za každých podmienok. Následne sme vám ukázali jednoduché, ale premyslené užívateľské prostredie ovládané päticou tlačidiel.

Obsah pokračuje pod reklamou

Konečne nastal čas na to, na čo tieto hodinky primárne slúžia – na šport. Najskôr, ale musíme spomenúť podporu dvojpásmového GPS, na základe ktorého bude meranie vašej športovej aktivity na mape skutočne presné.

V hodinkách nájdete na výber množstvo športových aktivít ako beh (indoor, outdoor, na bežiacom páse, steper, eliptický trenažér), cyklistika (MTB, cestná, indoor), chôdza (indoor, outdoor), veslovanie (indoor, outdoor), lezenie (indoor, bouldering), plávanie v bazéne, SUPsilový tréning, kardio tréning, veslovanie, bežkovanie, kayaking, joga, eleptický trenážér, lyžovanie a snowboardovanie a iné.

S pestrou ponukou športov súvisí aj zvýšená odolnosť 100 ATM, čo teoreticky umožňuje to, že hodinky Garmin Instinct 2X Solar vydržia aj hĺbkové potápania do 100 metrov, nechýba pritom ani vojenská certifikácia MIL-STD-810G, takže hodinky toho znesú skutočne veľa.

Veľkou výhodou je aj aplikácia Garmin Connect. V nej si totiž môžete pozrieť všetky svoje štatistiky podrobne, pričom je veľmi dobre graficky zvládnutá, ale čo je hlavné, je prehľadná. Zmerali ste si napríklad cyklistiku? V aplikácii Garmin Connect nájdete celkový čas trvania aktivity, vzdialenosť, ktorú ste prešli, spálené kalórie, priemernú rýchlosť, priemerné stúpanie, počasie a presnú trasu na mape.

To sú však len základné údaje, k ďalším sa dostanete v prehľadnejšej štatistike, kde sa dozviete absolútne všetko, čo by vás mohlo zaujímať, vrátane pekne graficky spracovaných grafov rýchlosti, srdcového tepu a nadmorskej výšky.

Po zdravotnej stránke tu máme meranie tepu srdca, okysličenia krvi, stresu, teploty pokožky a spánku. Ak by ste sa niekde počas športovej aktivity stratili, tak výrobca nasadil funkciu TracBack, ktorá vás podľa GPS súradníc presne vráti na miesto začatia vašej športovej aktivity. Veľmi šikovné! K dispozícii je aj analýza variability srdcovej frekvencie (HRV).

Užitočnou metrikou je aj Body Battery, ktorá monitoruje zásoby energie vášho tela. Monitor energie využíva údaje o strese, variabilitu srdcovej frekvencie (HRV), údaje o spánku a aktivitách na odhad zásob energie tela. Toto všetko zvládnu tieto skvelé moderné športové hodinky, povedali by ste to do nich?

My ešte nekončíme! O týždeň vás ešte prevedieme ďalšou špecialitou modelu Garmin instinct 2X Solar a tou je takmer nekonečná výdrž najmä kvôli integrovanému solárnemu panelu. Skvelo je na tom aj cena, ktorá je 449,99 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.