Reklama

Hodinky Garmin Instinct 2X Solar zaujmú premysleným prostredím

TECHBOX

Spoločnosť Garmin má vo svojom portfóliu bohatú ponuku rôznych hodiniek. Model Garmin Instinct 2X Solar však milo prekvapuje nielen dizajnom a displejom, ale aj premysleným prostredím.

Ako tieto športové hodinky vyzerajú, aké majú certifikácie a špeciálny transflexný displej, sme vám detailne popísali v prvej časti nášho seriálu. Teraz sa zameriame na užívateľské prostredie hodiniek a jeho funkcie. To všetko sme si v recenzii vyskúšali!

Obsah pokračuje pod reklamou

predchádzajúcej časti ste sa dočítali, že hodinky Garmin Instinct 2X Solar nedisponujú dotykovým displejom, tým pádom sa ovládajú päticou postranných tlačidiel. Beriete to už teraz ako nevýhodu? Skúste ich nosiť pár dní a názor sa vám otočí o 180 stupňov! Je to totiž v skutočnosti veľká výhoda.

Stalo sa vám niekedy, že ste si meranú športovú aktivitu nechtiac stopli alebo vypli len preto, že sa vám mokrý rukáv dotkol dotykového displeja? Ako už tušíte, to je v prípade hodiniek Garmin Instinct 2X Solar nemožné. Nikdy si tu nič nekliknete na displeji omylom, čo je rozhodne pozitívna správa.

Tlačidlá po bokoch majú príjemný a rovnomerný stisk s dobre nastaveným odporom. Ako sme už spomínali vyššie, je ich dokopy päť, pričom každé tlačidlo môže maž až tri funkcie. Jedna sa vyvolá stlačením, druhá podržaním a tretia dvojklikom.

Pravé horné tlačidlo slúži na vstup do športových aktivít, jeho podržanie si môžete nastaviť v aplikácii Garmin Connect. Tlačidlo pod ním slúži ako krok späť, podržanie je taktiež plne nastaviteľné. Ľavé horné tlačidlo pri stlačení aktivuje/deaktivuje podsvietenie displeja, podržanie vyvolá hlavnú ponuku a dvojité stlačenie zapne integrované svetlo. Dvojica tlačidiel pod ním slúži na pohyb hore a dole, dlhé stlačenie je opäť programovateľné.

Už na hlavnom ciferníku, ktorý je zobrazený neustále, vidíte všetky praktické funkcie, ako čas, dátum, počasie, výdrž batérie, množstvo prijatej slnečnej energie či východ a západ slnka. Ak sa chcete dozvedieť viac, stačí prejsť tlačidlami pod ciferník, kde si nastavíte miniaplikácie. Medzi najužitočnejšie patria notifikácie, ktoré Garmin Instinct 2X Solar zobrazujú s diakritikou aj smajlíkmi, navyše je možno na nich odpovedať pomocou prednastavených odpovedí. Táto funkcionalita funguje ale iba so smartfónmi s OS Android.

Ďalej tu nájdete miniaplikácie ako počasie, počet krokov, tep srdca, okysličenie krvi, teplota pokožky, kompas, ovládanie hudby, západ a východ slnka, fázy mesiaca, metrika Body Battery, slnečná intenzita aj posledné zaznamenané športové aktivity. Stlačením horného tlačidla sa dostanete priamo do danej aplikácie pre viac informácií. Zaujalo vás, čo všetko dokážu tieto hodinky Garmin odmerať? Tomu sa však podrobne povenujeme v ďalšej časti.

Pre vstup do hlavnej ponuky stačí podržať horné tlačidlo na ľavej strane. Zobrazí sa prehľadné kruhové menu, kde už podľa ikony budete hneď vedieť, čo daná funkcia znamená. Menovite tu nájdete možnosť uzamknutia displeja, ovládanie hudby, funkciu Nájsť môj telefón, ktorá ho prezvoní, Peňaženku, baterku, stroboskop, šetrič batérie, nastavenie podsvietenia, režim nerušiť a možnosť hodinky vypnúť.

Výhodou však zostáva podpora bezkontaktného platenia pomocou brány Garmin Pay, čo sa pri športových aktivitách rozhodne hodí. Len si dopredu zistite, či aj tá vaša banka túto funkciu podporuje.

Ako vidíte, tak prostredie sa na prvý pohľad môže zdať zložité, ale rýchlo v ňom budete ako doma. Nabudúce sa pozrieme na to, čo vás zrejme zaujíma najviac – športové funkcie Garmin Instinct 2X Solar spolu s aplikáciou Garmin Connect, tak rozhodne sa oplatí na to počkať! A koľko za hodinky zaplatíte? Cena vás poteší, začína na 449,99 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.