Reklama

Toto je jednoznačne najštýlovejší „walkman“ na svete

Zdroj | FiiO
Richard Pliešovský
Zdroj | FiiO
Zdroj | FiiO

Príchod kazetového prehrávača doslova zmenil svet a životný štýl mladých, ktorý sa neskôr stal bežnou súčasťou každého, kto má rad hudbu a nechce ňou rušiť okolie. Nový vynález dostal patentované označenie walkaman.

Dnes sme už inde, analógový spôsob prehrávania audia je zastaralý, v drvivej väčšine dávame prednosť digitálu. Čo však s množstvo médií, na ktorých máme poniektorí stále nahratú svoju hudbu? Ešte aj dnes si môžete kúpiť prenosný kazeťák.

Zdroj | FiiO
Obsah pokračuje pod reklamou

Vyrába ich napríklad obľúbená značka FiiO, tá k bežným verziám teraz pridáva aj nezvyčajnú, s priehľadnou povrchovou úpravou. FiiO CP-13 má kovové puzdro a jednoduchý obdĺžnikový tvar, ktoré sú jasným odkazom pôvodného prenosného kazetového prehrávača. Osvieženie prinášajú niektoré moderné prvky dodávajúce ďalší nádych 21. storočia.

Zdroj | FiiO

Prehrávač má všetky ovládacie prvky, ktoré očakávate na klasickom „walkmane“ – Pause, Play, Rewind a Stop. Obsahuje aj funkciu Record, umožňuje vám vytvárať vlastné výberovky staromódnym spôsobom. FiiO CP-13 má USB-C port na nabíjanie 1 800 mAh lítium-iónovej batérie, ktorá má výdrž až 13 hodín, v standby režime je to 268 dní.

Zdroj | FiiO

Prehrávač využíva vlastný zotrvačník v priemere a hrúbke 4 mm, ktorý je z čistej medi. Je oveľa kvalitnejší, ako tie, čo sa používajú v iných prehrávačoch, vďaka čomu je zaistený hladký a rovnomerný pohyb pásky a obmedzuje sa tak kolísaniu rýchlosti a kvality prehrávania zvuku. Motor je napájaný vysokonapäťovým zdrojom 4,2 V, bežne sa používajú 1,8, resp. 3 V motorčeky. Tento zdroj napája aj stabilizátor otáčok, ktorý s stará o stabilnú rýchlosť, čo zmierňuje nežiadúce zmeny výšky tónov.

Nevýhodou je, že na rozdiel od kazetových prehrávačov We Are Rewind tu nie je Bluetooth. Pripojiť si môžete teda len klasické káblové slúchadlá s 3,5 mm konektorom, ktoré však teraz zažívajú renesanciu. Dokonca celý audio systém prehrávača je analógový – od hlavy na magnetickú pásku až po zosilnenie signálu.Výsledkom je „klasický, nezameniteľne analógový zvuk“. Mimochodom, podľa BPI vzrástol predaj kazetových pásiek takmer 4 000 v roku 2012 na viac ako 195 000 v roku 2022.

Na poslucháčovi ostáva zhodnotiť, či práve tento originálny zvuk, teda aj nízkou dynamikou, obmedzeným frekvenčným rozsahom a šum je pre neho prijateľný spôsob počúvania starých kaziet.

FiiO CP-13 si môžete kúpiť na webstránke výrobcu za 119,99 € (čierno/biela, červená/strieborná, modrá). O niečo lepšiu cenu, 112,42 €, sme našli v e-shope amp3, kde je tiež v niekoľkých farebných verziách (transparentná, modrá, čierno/biela). Rozmery FiiO CP-13 sú 120 x 88,3 x 31,8 mm, hmotnosť je 310 g.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.