Reklama

Nadšenci Apple Vision Pro sa ho už aj zbavujú. Prečo?

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Niet pochýb o tom, že produkt Apple Vision Pro dokázal poblázniť minimálne USA, kde si ho aktuálne môžete oficiálne zakúpiť. Nič ale netrvá večne, pričom množstvo majiteľov sa rozhodlo pre jeho vrátenie.

Skutočne Apple týmto produktom opäť dokázal, že dokáže ešte meniť svet, aj keď CEO konkurenčnej Mety Mark Zuckerberg tvrdí, že jeho headset Quest 3 je lepší ako Vision Pro. To necháme na posúdenie každému z vás.

Zdroj | Apple
Obsah pokračuje pod reklamou

Mnoho fanúšikov a nadšencov Apple si kúpilo Vision Pro, no zdá sa, že mnohí z nich sa ho rozhodli vrátiť. Prekážali im viaceré veci, niektoré sa dajú opraviť aktualizáciami, na opravy iných vecí si budeme musieť počkať na ďalšie generácie.

Medzi najväčšie nedostatky Vision Pro podľa tých, ktorí si ho už mohli vyskúšať, patrí vysoká hmotnosť vyše 600 gramov, a to pripomíname, že batéria je vyriešená externe. Napríklad konkurenčný Meta Quest 3 má hmotnosť o takmer 100 gramov menej. Áno, Apple použil hliník aj sklo, a aj keď sú v balení dva druhy popruhov, stále je to po nejakom čase nepohodlné.

Niektorí používatelia tiež hlásili suché oči a začervenanie, ale to je bežná sťažnosť na takýto typ produktu, teda táto nevýhoda nesúvisí priamo s Vision Pro, ale kompletne so segmentom AR/VR headsetov.

Taktiež používateľom prekážala jeho obmedzená funkčnosť. Vision Pro už podporuje viac ako 1 000 vlastných aplikácií, ale stále tu nenájdeme napríklad YouTube, aj keď už aj ten sa pripravuje.

Najmä funkcia, keď si viete spraviť z MacBooku virtuálny displej, neumožňuje si ho spraviť viac ako jeden. Áno, viete si dať po oboch stranách nejaké iné aplikácie, ale nie ďalšie virtuálne monitory. To by sa ale dalo jednoducho vyriešiť aktualizáciou.

Samozrejme, neduhom tohto zariadenia je jeho cena, ktorá sa pohybuje od 3 499 dolárov bez DPH, pričom väčšina majiteľov si k nemu rovno priobjednala aj špeciálne puzdro za ďalších 199 dolárov, ktoré je taktiež terčom kritiky, najmä jeho biela farba.

Pozrite si

Čo sa skrýva vo vnútri Vision Pro za 3 500 dolárov?

Apple umožňuje vrátenie Vision Pro do 14 dní od nákupu. Zariadenie musí byť v perfektnom stave, nepoškodené a s odstráneným Apple ID. Taktiež musí byť v pôvodných škatuliach s kompletným príslušenstvom, vrátane popruhov na hlavu, batérie s káblom, chrániča predného skla, nabíjacieho adaptéra USB-C atď.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.