Reklama

Nabaliť sa na e-bike na niekoľkodňový výlet? S týmto modelom žiaden problém

Zdroj | Rad Power Bikes
Michal Sobek
Zdroj | Rad Power Bikes
Zdroj | Rad Power Bikes

Výrobca e-bikov Rad Power Bikes len nedávno predstavil novú flotilu modelov pre rok 2024. Nedávno sme si predstavili model RadWagon 5, teraz sa bližšie pozrieme na model Radster Road.

Hliníkový rám vo veľkostiach Regular a Large a v dvoch farebných variantoch, modrej a sivej, má celkovú hmotnosť 33,8 kilogramu. Asi nie je prekvapením, že tento model je navrhnutý tak, aby ste sa s ním zbalili aj na dlhší výlet.

Zdroj | Rad Power Bikes
Obsah pokračuje pod reklamou

Na to slúži hlavne zadný nosič, pričom výrobca Rad Power Bikes samostatne predáva bohaté príslušenstvo, aby ste mohli na batožinu využiť aj priestor nad predným kolesom. Šírka pneumatík je 2,2-palca, pričom nechýba odolnosť IPX6.

Po stránke výkonu je to pre výrobcu vôbec prvýkrát, čo vyrobil e-bike, ktorý prekračuje rýchlostný limit 32 km/h, pretože novinka dokáže vyvinúť rýchlosť až 45 km/h.

Pozrite si

Nákladný e-bike unesie 170 kilogramov až do vzdialenosti takmer 100 kilometrov

Je to vďaka motoru s výkonom 750 W, krútiacim momentom rovných 100 Nm a s piatimi režimami výkonu. K tomu si ešte prirátajte snímač krútiaceho momentu a na riadidlách aj páčku akcelerácie. Nesmieme zabudnúť ani na 8-prevodový systém od Shimano.

Na rýchle zastavenie slúžia hydraulické kotúčové brzdy. Modernou vychytávkou je NFC kľúčenka na uzamknutie e-biku. Na riadidlách sa nachádza aj farebný LCD displej s nabíjacím USB-C konektorom. Mnohých poteší aj výkonnejší 200-lumenový svetlomet, aby ste boli v premávke maximálne viditeľní.

Zdroj | Rad Power Bikes

Aj v tomto prípade má batéria s kapacitou 720 Wh a dojazdom 100 kilometrov integrovaný tepelný štít s certifikáciou UL-2271. To znamená, že batéria je dostatočne chránená na to, aby nemohol vzniknúť požiar, resp. aby sa nemal šancu rozšíriť do okolia.

Novinka Rad Power Bikes Radster Road sa dá aktuálne predobjednať, pričom prvé dodávky sa očakávajú v apríli tohto roka. Cena je stanovená na 1 999 dolárov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.