Reklama

Na toto sme čakali, najlacnejší e-bike z uhlíkových vlákien aj nízkou hmotnosťou

Zdroj | OFIITO
Michal Sobek
Zdroj | OFIITO
Zdroj | OFIITO

E-biky zažívajú svoju zlatú éru, pričom výrobcovia sa ich snažia prispôsobiť na rôzne scenáre a na to, aby boli pre svojich majiteľov čo najpohodlnejšie a ľahké na prenášanie.

Preto niektorí výrobcovia v čoraz väčšej miere využívajú na rám materiál, ktorý sa nazýva uhlíkové vlákna. Tie sú mimoriadne tuhé, na druhej strane aj skutočne ľahké, vďaka čomu sa darí znížiť hmotnosť na minimum.

Obsah pokračuje pod reklamou

Náklady na rámy z uhlíkových vlákien síce neustále klesajú, ale zdá sa nepravdepodobné, že budú niekedy také dostupné ako hliníkové rámy. Svoju prémiovosť si však zachovajú aj do budúcna.

Nevýhodou modelov s rámom z uhlíkových vlákien je jednoznačne ich cena, ktorá je jednoducho vysoká. To však nemusí platiť v prípade e-biku OFIITO, ktorý má taktiež tento materiál.

E-bike OFIITO vďaka použitému materiálu váži len 13,7 kilogramu, čo je skvelá hodnota na tradičný bicykel a nie to ešte na ten s prídavným motorom a batériou. E-bike bude k dispozícii v piatich veľkostiach rámu. Čistý dizajn umocňuje aj fakt, že všetky káble sú vedené vnútrom rámu.

Pozrite si

3 tipy na e-biky pre deti, s ktorými zvládnu aj náročné výlety

Nepoznáme všetky konkrétne parametre, vieme len to, že tento e-bike bude poháňať motor od zatiaľ neznámeho výrobcu s nominálny výkonom 250 W a snímačom krútiaceho momentu, pričom maximálna rýchlosť je obmedzená na 25 km/h.

O pohodlnosť jazdy sa stará 11-rýchlostný prevodový systém a hydraulické kotúčové brzdy. Batéria má kapacitu 360 Wh, ale výrobca sa nezmieňuje o približnom dojazde.

Zdroj | OFIITO

E-bike OFIITO sa ešte len rozbieha, pretože čoskoro započne kampaň na známej platforme Indiegogo. Skutočne veľkým lákadlom môže byť cena, za ktorú sa ponúka. Tá je stanovená na 1 999 dolárov, čo je 50-percentná zľava z bežnej ceny 3 999 dolárov.

Dokonca spoločnosť nemá v pláne vybrať konkrétnu čiastku, ale každý, kto zaplatí vyššie avizovaných 1 999 dolárov, by sa svojho e-biku mal dočkať. Dodanie prvých kusov je naplánované na august tohto roka.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.