Reklama

MSI Stealth GS77 sa bude chladiť tekutým kovom, pripravený je aj na metaverzum

Zdroj | MSI
Stanislav Vinc
Zdroj | MSI
Zdroj | MSI

Technologická výstava CES 2022 so sebou priniesla aj očakávanú nálož herného hardvéru od nových grafických kariet a procesorov, až po počítače a notebooky postavené na nich. MSI Stealth GS77 z tohto nekonečného zástupu vyčnieva vďaka unikátnemu chladeniu, ale aj zaujímavým parametrom.

Opäť o niečo výkonnejší, pevnejší a krajší… MSI aktualizovalo svoje herné notebooky GS66 a GS77, ktoré dostali do vienka nový hardvér, ako aj vylepšené kovové šasi obohatené o nový pánt vyrobený zo zliatiny zinku. MSI ale poteší aj tých, ktorí na herných notebookoch aj pracujú a to väčším trackpadom a novou klávesnicou, ktorá má poskytovať vyšší komfort.

Zdroj | MSI

Oba modely budú vybavené 12. generáciou procesorov Intel Core i9, ako aj celým radom grafických kariet z rodiny NVIDIA GeForce RTX od modelu RTX 3060 až po RTX 3080 Ti. Dostupné budú v celkovo 10 kombináciách, ktorých dostupnosť sa bude na jednotlivých trhoch líšiť.

Pozrite si

ROG Flow Z13 – najvýkonnejší herný tablet, aj s podporou externej grafiky

Zaujímavosťou je, že všetky konfigurácie (vrátane iných modelov), ktoré budú mať vo výbave minimálne procesor Intel Core i7 a grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 3070, budú vybavené nálepkou „Meta-Ready“. Ako už asi tušíte, ide o nálepku označujúcu, že daný počítač je plne pripravený na metaverzum.

Zdroj | MSI

Aké metaverzum a prečo práve tento hardvér? Ťažko povedať, nakoľko v súčasnosti ide skôr iba o koncept, než reálne dostupnú „službu“. Táto nálepka však v podstate iba nahrádza označenie „VR Ready“ pre počítače výkonnostne pripravené na používanie virtuálnej reality.

Pozrite si

Lenovo ThinkPad série Z spojí AMD procesory s OLED displejmi

Model MSI Stealth GS77 vybavený procesorom Intel Core i9 však bude vyčnievať z ponuky nielen touto nálepkou, ale aj novou chladiacou technológiou. MSI doň totiž umiestnilo kovovú vložku, ktorá sa po dosiahnutí teploty 58 stupňov Celzia roztopí, čím efektívne vyplní priestor medzi procesorom a chladičom. Takzvaný „Phase Change Liquid Metal Pad“ údajne dokáže zvýšiť výkon hardvéru až o 10 %.

Nové modely budú na vybraných trhoch dostupné od 1. februára 2022. Model Stealth G77 za cenu od 1 799 dolárov, ktorá sa dokáže v prípade najvyššej konfigurácie vyšplhať až na 4 199 dolárov. Model Stealth GS66 začína na cene 2 499 dolárov a končí pri znesiteľnejších 3 499 dolároch.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.