Reklama

Lenovo ThinkPad série Z spojí AMD procesory s OLED displejmi

Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Lenovo na výstave CES 2022 predstavilo nové sériu počítačov ThinkPad série Z, ktorú otvára s modelmi ThinkPad Z13 a Z16. Zaujmú nielen recyklovanými, no prémiovými materiálmi, ale aj výhradným využitím hardvéru od AMD.

Novinky Lenovo ThinkPad Z13 a Z16 oživujú dlhodobo statickú rodinu ThinkPad Z-sériou, ktorou otvára novú kapitolu aj po stránke environmentálneho prístupu. Na ich výrobu použilo recyklovaný hliník a recyklovanú vegánsku kožu a pri nabíjačke až z 90 % materiály spätne získané zo starých produktov. Ekologické bude aj ich balenie, ktoré je na 100 % vyrobené z bambusu a cukrovej trstiny.

Zdroj | Lenovo

Séria Z bude špecifická aj svojim výhradným využívaním hardvéru od AMD. Debutové modely budú zároveň jednými z prvých na trhu, ktoré budú poháňať procesory AMD Ryzen PRO série 6000. Model ThinkPad Z13 ponúkne procesor AMD Ryzen 7 PRO 6860Z, model Z16 k tomu dokáže pridať dedikovanú grafiku AMD Radeon RX 6500M.

Zdroj | Lenovo

Zameraniu na biznis sféru odpovedá aj „pracovný“ pomer strán ich obrazoviek 16:10, ako aj prítomnosť Full HD webkamery a dvoch priestorových mikrofónov. Model Z13 si bude možné nakonfigurovať aj s 2,8K OLED displejom a model Z16 dokonca aj so 4K UHD OLED displejom, v oboch prípadoch s podporou Dolby Vision, ktorý v prípade ozvučenia dopĺňa aj Dolby Atmos a Dolby Voice AI.

Pozrite si

Už aj Lenovo má notebook s dvomi displejmi, ten druhý má vedľa klávesnice

Za pozornosť ale stojí aj ich 12-centimetrový sklenený touchpad, ktorý takmer dokonale splýva so zvyškom plochy spodnej časti notebooku. Keďže ide o počítač z rodiny ThinkPad, medzi klávesami nesmie chýbať ani TrackPoint. Vo výbave navyše majú aj snímač odtlačkov zabudovaný priamo do klávesnice.

Zdroj | Lenovo

Túto zostavu nové modely dopĺňajú o odolnú konštrukciu, ktorej pripravenosť na extrémne podmienky a hrubé zaobchádzanie Lenovo dokazuje vojenskou certifikáciou MIL-Spec 810H. Menší model ThinkPad Z13 bude vážiť 1,25 kilogramu a väčší Z16 len 1,97 kilogramu.

Nové modely dorazia na vybrané trhy v priebehu mája. ThinkPad Z13 bude začínať na cene 1 549 dolárov, model Z16 bude dostupný od 2 099 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.