Reklama

Už aj Lenovo má notebook s dvomi displejmi, ten druhý má vedľa klávesnice

Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Lenovo predstavilo na výstave CES 2022 nový ThinkBook Plus Gen 3, ktorý kombinuje 17,3“ hlavný displej so sekundárnym 8“ displejom umiestneným napravo od klávesnice. Poslúžiť môže ako externý monitor, alebo zápisník.

Duálna zostava displejov v notebookoch nie je úplnou novinkou a to najmä vďaka ASUSu, ktorý druhý displej vo svojich vlajkových pracovných a herných notebookoch umiestnil medzi hlavný displej a odsunutú klávesnicu. Lenovo na to šlo inak, výsledok je však prakticky rovnaký.

Zdroj | Lenovo

Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 dokáže používateľom poskytnúť dodatočný priestor na prácu na spôsob externej obrazovky, na ktorú si je možné presunúť ľubovoľný obsah. Dodatočný 8“ LCD displej však dokáže fungovať aj v režime zápisníka, kedy je po ňom možné písať pomocou dotykového pera.

Pozrite si

ASUS na CES 2022 ukázal nové ZenBooky. Prišli o tradičný dizajn aj logo!

Vo vybraných programoch môže sekundárny displej plniť špecifické funkcie, napr. v Adobe Lightroom plní funkciu lupy pre detailnejšie úpravy fotografie, no zobraziť si je na ňom možné aj kalkulačku alebo obsah obrazovky zo smartfónu.

Zdroj | Lenovo

Pomerne zaujímavý je aj hlavný displej, ktorý kombinuje spomínanú uhlopriečku 17,3“ s pomerom strán 21:10, rozlíšením 3 072 x 1 440 pixelov a obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Použitý panel ponúka jas 400 nitov a vo výbave mu tak nechýba ani podpora pre Dolby Vision. Sekundárny displej má rozlíšenie 800 x 1 280 pixelov.

Zdroj | Lenovo

Notebook poháňa 12. generácia procesorov Intel Core série H, 32 GB LPDDR5 RAM a 2 TB SSD úložisko. Ponúkať bude aj čítačku odtlačkov prstov, Full HD webkameru s infračerveným senzorom pre bezdotykové prihlasovanie do systému a záslepku pre ochranu súkromia. Podporovať bude aj Wi-Fi 6E a o jeho ozvučenie sa postarajú reproduktory od Harman/Kardon s Dolby Atmos.

Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 dorazí na európsky trh v priebehu leta s počiatočnou cenou od 1 679 eur.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.