Reklama

Motorola one zoom v Londýne, čo dokážu jej štyri fotoaparáty v praxi?

Stanislav Vinc

Na Slovensko minulý týždeň dorazila nová Motorola one zoom, ktorá po prvý krát vo svojej sérii ponúka až štyri fotoaparáty na zadnej strane. Ihneď po slovenskej premiére sme ju teda vzali so sebou na menší výlet do Londýna, aby sme vyskúšali jej fotografické schopnosti v praxi. Tu je výsledok.

Pozrite si

Motorola one zoom – prekvapenie nielen v oblasti fotografie

Motorolu one zoom sme si podrobne predstavili tesne po jej svetovej premiére. Stojí za to si však zrekapitulovať minimálne jej fotografické špecifikácie, ktorými vo svojej cenovej hladine (429 €) určite vyčnieva.

Hlavný snímač o veľkosti 1/2″ na zadnej strane ponúka rozlíšenie 48 Mpx s clonou f/1.7, pričom mu nechýba ani optická stabilizácia a fázová detekcia (PDAF). Druhým snímačom je 8-Mpx teleobjektív s clonou f/2.4, ktorý ponúka 3-násobné priblíženie s optickou stabilizáciou obrazu.

Tretím senzorom je 16-Mpx ultraširokouhlý snímač s clonou f/2.2 so 117-stupňovým záberom. Štvrtý a zároveň posledný 5-Mpx snímač slúži ako hĺbkový senzor pre tvorbu portrétových fotografií s rozmazaným pozadím.

Musíme ešte podotknúť, že deň pred vydaním tohto článku Motorola vydala aktualizáciu svojej aplikácie Moto Camera 2, ktorá by mala vylepšiť najmä nočné fotografie a dynamický rozsah fotografií. Fotografie nižšie boli vytvorené ešte pred touto aktualizáciou. Dosť bolo ale rečí a špecifikácií, tu sú výsledné fotografie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.