Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

motorola one zoom zaujme štvoricou fotoaparátov

motorola one zoom zaujme štvoricou fotoaparátov
Zdroj | motorola
Juraj Recký
motorola one zoom zaujme štvoricou fotoaparátov
Zdroj | motorola
Zdroj | motorola

Motorola si pre tohtoročný veľtrh spotrebnej elektroniky IFA 2019 pripravila novinku, ktorá všetky karty vsádza na fotoaparát. Poďme si pozrieť špecifikáciu a posúďte, či sa americká spoločnosť rozhodla správne.

Pozrite si

Motorola one zoom – prekvapenie nielen v oblasti fotografie

Motorola one zoom sa chváli hlavným fotoaparátom, ktorý má 48 Mpx so svetelnosťou f/1,7. Ten dopĺňa technológia Quad Pixel, dvojitá optická stabilizácia obrazu a softvér Nočné videnie. Hlavnému fotoaparátu sekundujú 16 Mpx ultraširoký 117-stupňový objektív a 8 Mpx telefoto, ktorý ponúka 3-krát optický a 10-krát hybridný zoom. Nesmieme zabudnúť na 5 Mpx hĺbkový senzor. Zrátané podškrtnuté 4 fotoaparáty.

Otočme smartfón a namierme na seba selfie kameru. Tá má 25 Mpx a clonu f/2.0. Je podporená Quad Pixel technológiou, rovnako ako hlavný fotoaparát smartfónu. O čo vlastne ide? Táto technológia poskytuje 4-krát vyššiu citlivosť na svetlo, než je bežné. Zdá sa, že už nebudete musieť riešiť zlé svetelné podmienky.

Zdroj | motorola

Fotky si budete môcť prezerať na 6,4-palcovom Max Vision OLED displeji s pomerom strán 19:9. Rozlíšenie Full HD 1080P je na takmer bezrámikovej zobrazovacej ploche, do ktorej len minimálne zasahuje kvapôčkový výrez pre selfie kameru. Čítačka odtlačkov prstov je zapracovaná do displeja. Je vybavená strojovým učením, vďaka čomu je pri stálom používaní rýchlejšia a rýchlejšia. Ak preferujete odomykanie tvárovou biometriou, smartfón je pripravený aj na tento variant.

O výkon sa v motrolo one zoom stará 8-jadrový Snapdragon 675 s grafikou Adreno 608 a 4 GB pamäte RAM. Úložný priestor je na úrovni 128 GB a je rozšíriteľný microSD kartou.

Zdroj | motorola

Dizajnovo vsádza motorola one zoom na oblé okraje, sklo a farby elektrická sivá a vesmírna fialová. Sklo na chrbte smartfónu je upravené tak, aby sa minimalizovali odtlačky prstov a čmuhy, tiez odpudzuje vodu na úrovni IP certifikácií. Motorola one zoom tak prežije ak ho polejete, či postriekate vodou. Chrbát zdobí logo Motorola, do ktorého je zabudované LED svetlo. To vás upozorňuje na správy, telefonát a ďalšie notifikácie.

Batéria má kapacitu 4 000 mAh. Je podporená riešením TurboPower, vďaka ktorému už po pár minútach nabíjania budete môcť smartfón používať ďalšiu hodinu. Inak zvládne 15 W pomocou USB-C portu. Keď sme pri portoch, nechýba 3,5 milimetrový jack.

Motorola zoom one bude na Slovensku dostupná od 6. septembra za 429 eur.