Reklama

Mobvoi TicWatch E3 sú výkonné a lacné hodinky

Zdroj | Mobvoi
Richard Pliešovský
Zdroj | Mobvoi
Zdroj | Mobvoi

Mobvoi predstavil smartwatch TicWatch E3, ktoré sú dostupnejšou alternatívou k modelu TicWatch Pro 3. Oba modely sú zároveň jediné hodinky bežiace na Wear OS s čipsetom Snapdragon Wear 4100.

Mobvoi TicWatch E3 pokračuje v tradícii minimalistického dizajnu série E. Hodinky majú 1,3″ AMOLED displej s rozlíšením 360 x 360 pixelov a okrúhlym telom z ocele s rozmermi 44 x 47 x 12,6 mm. Sú teda menšie ako v prípade TicWatch Pro 3, ktoré majú 47 mm priemer. Qualcomm Wear 4100 je spárovaný s 1 GB RAM, interná pamäť má 8 GB, čo je dnes už pomerne málo.

Zdroj | Mobvoi

Nájdete tu snímače saturácie krvi kyslíkom (SpO2), VO2Max, akcelerometer, gyroskop, GPS, GLONASS, Beidou a NFC pre bezkontaktné platby cez Google Pay. Výrobca našiel miesto aj pre reproduktor a mikrofón slúžiaci na hovory a vyvolanie Google asistenta.

Stlačením a podržaním tlačidla aktivujete Google Assistant a môžete ovládať smart domácnosť – napríklad svetlá, kameru či zásuvky.

Zdroj | Mobvoi

Mobvoi vylepšil zdravotné funkcie. Okrem známych TicHealth, TicMotion, TicExercise a TicSleep tu nájdete TicOxygen. Ten slúži na meranie SpO2. TicZen pomáha monitorovať stres, TicBreathe využijete na relaxáciu pomocou dychových cvičení. TicHearing monitoruje hluk okolia, môže tak pomôcť zabrániť poškodeniu sluchu. Inovovaná je tiež funkcia TicSleep.

Zdroj | Mobvoi

Novinka má viac ako 20 profesionálnych tréningových režimov (chôdza, beh, cyklistika, plávanie, joga). Vďaka zabudovanej GPS môžete využívať navigáciu aj vtedy, ak nemáte pri sebe smartfón.

Pozrite si

TicWatch Pro prichádzajú v druhej generácii s 4G/LTE pripojením

TicWatch E3 sú pomerne ľahké, majú iba 32 gramov. Nechýba im odolnosť proti vode a prachu (IP68). Bezdrôtové spojenie zabezpečuje Wi-Fi 4 a Bluetooth 5.0. Batéria má kapacitu 380 mAh, vydržať by mali dva dni. Režim Essential sa automaticky spustí, ak poklesne kapacita batérie na 5 %. Vtedy hodinky poskytnú základné údaje (dátum a čas, srdcový tep, prejdené kroky) a predĺžia výdrž batérie.

Zdroj | Mobvoi

Hodinky Mobvoi TicWatch E3 sú už k dispozícii na webstránkach Mobvoi, ako i na Amazone. Cena hodiniek je zhruba 168 eur (199 dolárov), na výber sú s remienkami v rôznych farbách (žltá, modrá, čierna).

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.