Reklama

TicWatch Pro prichádzajú v druhej generácii s 4G/LTE pripojením

Zdroj | Mobvoi
Stanislav Vinc
Zdroj | Mobvoi
Zdroj | Mobvoi

Hodinky TicWatch Pro od spoločnosti Mobvoi sa dočkali druhej generácie, ktorej hlavným ťahákom je možnosť pripojiť ich na 4G/LTE sieť od Verizonu.

Prvá generácia hodiniek TicWatch Pro nás zaujala ešte minulý rok svojou zostavou dvoch displejov, vďaka ktorým mohli hodinky fungovať ako štandardné smart hodinky s operačným systémom Wear OS a po vybití ako digitálne hodinky s FSTN LCD panelom a základnými smart funkciami.

Hodinky však dokázali komunikovať iba cez Wi-Fi a Bluetooth, takže museli byť vždy v dosahu známej Wi-Fi siete alebo smartfónu. S druhou generáciou už tento problém odpadá, no iba čiastočne. Hodinky sa zatiaľ dokážu pripojiť iba na 4G/LTE sieť amerického operátora Verizon a aj to až od augusta.

Zdroj | Mobvoi

Po pripojení na mobilnú sieť bude možné na hodinkách prijímať hovory, správy a notifikácie z četovacích aplikácií, pričom sa hodinky môžu cez LTE aj zálohovať do cloudu. Pre prípad núdze je na hodinkách umiestnené tlačidlo SOS, ktoré zavolá na núdzovú linku 911 a operátorovi odošle aktuálnu polohu majiteľa.

Zdroj | Mobvoi

Po stránke dizajnu sa takmer nič nezmenilo a vo vnútri dokonca nájdeme rovnaký čipset Snapdragon Wear 2100. Mobvoi však zvýšilo pamäť RAM až na 1 GB, čo je v prípade smart hodiniek neobvykle štedrá kapacita. Interná pamäť pre aplikácie má kapacitu 4 GB, z čoho časť zaberie operačný systém.

Pozrite si

IBM si patentovalo smartwatch aké svet ešte nevidel!

Súčasťou hodiniek je aj nový softvér TicMotion 2.0, ktorý dokáže automaticky detegovať druh aktivity bez toho, aby ju musel používateľ predtým manuálne aktivovať. Hodinky by tak mali byť schopné rozpoznať, kedy používateľ rýchlo kráča alebo behá. Neskôr pribudne aj podpora pre rozpoznanie plávania.

Zdroj | Mobvoi

Hodinky sú samozrejme odolné voči vode a prachu (IP68), disponujú GPS modulom a podporujú aj platby pomocou Google Pay vďaka NFC. Pri neustálom sledovaní tepu majú vďaka 415mAh batérii vydržať na jedno nabitie zhruba dva dni. V režime šetrenia batérie môžu vydržať až 30 dní.

TicWatch Pro 4G/LTE budú ešte do 10. augusta stáť 279 dolárov. Po skončení uvádzacej akcie budú v predaji za 299 dolárov, pričom ako hodinky bez 4G/LTE pripojenia budú fungovať aj mimo územia Spojených štátov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.