Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TicWatch Pro – dva displeje pre lepšiu výdrž batérie

TicWatch Pro – dva displeje pre lepšiu výdrž batérie
Zdroj | Mobvoi
Stanislav Vinc
TicWatch Pro – dva displeje pre lepšiu výdrž batérie
Zdroj | Mobvoi
Zdroj | Mobvoi

Smart hodinky bojujú so slabou výdržou batérie, no spoločnosť Mobvoi má na tento problém svojské riešenie. Jej nové hodinky TicWatch Pro využívajú dva displeje, FSTN LCD a OLED.

Hodinky TicWatch Pro sú postavené na štandardnom operačnom systéme Wear OS, ktorý bol predtým známy ako Android Wear. To je základ, ktorý hodinkám umožňuje využívať aplikácie, platiť bezkontaktne pomocou NFC a dostávať notifikácie. Tieto funkcie sa budú zobrazovať na štandardnom OLED displeji.

Zdroj | Mobvoi

Nad týmto OLED displejom je však druhý, priesvitný displej typu FSTN LCD, ktorý môžete poznať z kalkulačiek a lacných digitálnych hodiniek. Keď hodinky nie sú aktívne používané, OLED panel sa vypne a FSTN LCD panel zobrazí základné informácie o čase,  krokoch či tepe srdca. Naopak, keď používateľ aktívne používa hodinky, FSTN LCD panel sa vypne a opticky sa stratí.

Zdroj | Mobvoi

TicWatch Pro vďaka tomu poskytujú dvoj-dňovú výdrž batérie, čo nie je až tak veľa, no hodinky sa dajú využívať ešte iným spôsobom.

Ak sa používateľ rozhodne, že nepotrebuje používať smart funkcie zabudované do systému Wear OS, môže tento operačný systém úplne vypnúť. V takom prípade hodinky fungujú ako klasické digitálne hodinky s meraním tepu a počítaním krokov a vydržia až 30 dní.

Prepínanie medzi základným operačným systémom a Wear OS by malo trvať zhruba minútu, takže v bežných situáciách nebude tento spôsob úplne praktický.

Pozrite si

LumiWatch – smart hodinky z budúcnosti so vstavaným projektorom

Pri dlhších časových úsekoch, kedy používateľ nemá k dispozícii nabíjačku, však môžu TicWatch Pro slúžiť ďalej aspoň v obmedzenom režime.

TicWatch Pro budú v predaji od leta za zhruba 300 dolárov, pričom na niektorých trhoch bude zrejme dostupná aj LTE verzia. Presné detaily však zatiaľ nepoznáme.

Zdroj