Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smarthodinky s dvoma displejmi Mobvoi TicWatch Pro dostali vojenský certifikát

Smarthodinky s dvoma displejmi Mobvoi TicWatch Pro dostali vojenský certifikát
Zdroj | Mobvoi
Richard Pliešovský
Smarthodinky s dvoma displejmi Mobvoi TicWatch Pro dostali vojenský certifikát
Zdroj | Mobvoi
Zdroj | Mobvoi

Mobvoi už predstavil niekoľko zaujímavých inteligentných hodiniek a zdá sa, že sa toho nemieni vzdať. Aj tento rok si môžete kontrolovať zdravie, notifikácie a presný čas s novým a veľmi pekným modelom tejto značky.

Novinka má, podobne ako pôvodný model TicWatch Pro z roku 2018, dva displeje. Okrem 1,38-palcového AMOLED displeja s rozlíšením 400 x 400 pixlov je sekundárny FSTN LCD displej. Ten je umiestnený na hlavnej obrazovke a ak nie je aktivovaný je nepriehľadný.

Zdroj | Mobvoi

Na čo vlastne slúžia dva displeje v smarthodinkách? Ak sa použije iba LCD displej, hodinky vydržia na jedno nabitie až 30 dní. Samozrejme, vtedy má používateľ k dispozícii len základné informácie. V prípade aktívneho používania AMOLED displeja je výdrž od dvoch do piatich dní.

Zdroj | Mobvoi

TicWatch Pro sú vodeodolné (krytie IP68) a disponujú certifikátom MIL-STD-810G. Ten však, ako podrobne opisoval kolega v článku, nemusí automaticky zaručovať obrovskú odolnosť a nezničiteľnosť. Mobvoi uvádza, že TicWatch Pro 2020 zvládne pracovať po dobu 30 minút v hĺbke 4,9 metrov a teplotný rozsah hodinoek je od – 30 ℃ do 70 ℃.

Pozrite si

Mobvoi má novú generáciu inteligentných hodiniek TicWatch E2 a TicWatch S2

Nový model dostal oproti staršiemu dvojnásobne väčšiu RAM, to znamená 1 GB. Vnútorná pamäť má kapacitu 4 GB. Hodinky bežia na Wear OS od Google. Poháňa ich však starší čipset Snapdragon Wear 2100, „vďaka“ čomu má zariadenie Bluetooth len vo verzii 4.2 a Wi-Fi 802.11bgn s 2,4 GHz.

Zdroj | Mobvoi

Batéria má kapacitu 415 mAh, nabíja sa cez dock s USB káblom. Hodinky majú 45 mm a hrúbku 12,6 mm, hmotnosť výrobca neuviedol.

Zdroj | Mobvoi

Používateľov určite poteší podpora Google Pay, platiť pomocou smartwatch je návyková vec. Mobvoi uvádza, že okrem zlepšeného výkonu prináša presnejšie získavanie údajov o zdraví, spánku a fitness aktivitách.

Pozrite si

Inteligentné hodinky: Ako a podľa čoho si z nich vybrať?

Zdroj | Mobvoi

V zariadení sa nachádzajú všetky bežné senzory (akcelometer, gyroskop, snímač srdcovej frekvencie PPG, snímač intenzity svetla), GPS, GLONASS, Beidou a Galileo.

Mobvoi TicWatch Pro sa začnú predávať od marca za 259,99 eur. Na výber sú v čiernej farbe (Shadow Black), neskôr má pribudnúť strieborná verzia.

Zdroj